Sensacija ledo ritulio turnyre: vokiečiai per pratęsimą eliminavo švedus, kovą tęs ir Kanada

Švedija - Vokietija
2018-02-21 16:40

Pjongčange vykstančių olimpinių žaidynių ledo ritulio turnyre užfiksuota bene didžiausia sensacija.

Ketvirtfinalio favoritais laikyti Švedijos ledo ritulininkai sugebėjo panaikinti dviejų įvarčių atsilikimą ir išplėšti pratęsimą, tačiau jame turėjo pripažinti Vokietijos komandos pranašumą rezultatu 3:4.

Vokiečiai nuo šalies susijungimo 1990-aisiais nėra pusfinalyje, o vienintelis kartas, kai jie pateko tarp keturių stipriausių rinktinių, buvo 1976-aisiais. Tuomet Vakarų Vokietija pelnė bronzos medalį.

Švedija - Vokietija© SCANPIX

Šiandienos susitikime vokiečiai iš karto pribloškė švedus, kai jau pirmajame kėlinyje pelnė du įvarčius. Pranašumą jie išlaikė iki pat trečiojo kėlinio, kurio metu Švedija dusyk sušvelnino pranašumą iki minimumo (1:2 ir 2:3). Galiausiai likus žaisti 8 minutes, Mikaelis Wikstrandas išlygino rezultatą ir komandoms teko žaisti per pratęsimą.

Papildomas rungtynių laikas neužsitęsė. Vokiečių gretose Jamesas Reimeris pasižymėjo sužaidus vos pusantros minutės ir išvedė savo šalį į istorinį olimpinių žaidynių pusfinalį.

Jame vokiečiai kausis su Kanada, kuri kitame susitikime nugalėjo Suomiją. Šiame mače aistrų buvo gerokai mažiau, o nerezultatyviausiame turnyro mače 1:0 triumfavusi Kanados rinktinė pateko tarp keturių stipriausių ekipų.

Kanadiečiams, kurie Pjongčange siekia trečio iš eilės olimpinio aukso medalio, lemiamą įvartį pirmąją trečiojo kėlinio minutę pelnė Maximas Noreau. Suomiai per likusį laiką bandė desperatiškai lyginti rezultatą, tačiau galiausiai pasižymėti nesugebėjo bei pirmą kartą nuo 2002-ųjų Solt Leik Sityje liko be apdovanojimų.

Kanada - Suomija© SCANPIX
Kitame pusfinalyje penktadienį kausis Čekijos ir olimpinių atletų iš Rusijos rinktinės. Lemiamos turnyro kovos numatytos šeštadienį ir sekmadienį.