Latvijos gynybos ministerijos atstovas: šalis juodinama tiesa

Latvijoje karštai diskutuojama apie šią 2010 metų nuotrauką. I. Rimševičas (antras iš kairės) tuo metu žvejojo Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.
Latvijoje karštai diskutuojama apie šią 2010 metų nuotrauką. I. Rimševičas (antras iš kairės) tuo metu žvejojo Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-02-21 15:22

Latvijos gynybos ministerijos spaudos sekretorius Kasparas Galkinas Latvijos visuomeninės televizijos laidoje pareiškė, kad šalis yra juodinama, platinant tiesą.

Išvakarėse Latvijos gynybos ministerija išplatino pranešimą spaudai, kuriame pabrėžė turinti įtarimų, kad prieš Latviją vykdoma plataus masto informacinė ataka, siekiant įpūsti skandalą dėl kaltinimų korupcija ir ryšiais su Rusijos pareigūnais Latvijos banko vadovui Ilmarui Rimševičui.

reklama

Latvių pareigūnai taip pat kėlė versiją, kad nežinomos jėgos neva galėjusios suklastoti naujienų agentūros „Associated Press“ (AP) duomenų bazėse pasirodžiusią ir agentūrai „Scanpix“ perduotą 2010 m. nuotrauką. Joje kaltinimų sulaukęs I. Rimševičas matomas prie vieno stalo neformalioje aplinkoje su tuometiniu Rusijos ginkluotės bendrovės „Informacinių technologijų tyrimų institutas“ vadovu Dmitrijumi Pilščikovu.


Latvijoje karštai diskutuojama apie šią 2010 metų nuotrauką. I. Rimševičas (antras iš kairės) tuo metu žvejojo Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.© SCANPIX
Lankydamasis laidoje „Rita panorama“, ministerijos atstovas K. Galkinas patikino, kad suabejota buvo ne pačios agentūros AP darbo kokybe, o tuo, kaip buvo platinama medžiaga apie I. Rimševičo ryšius su Rusijos pareigūnais.

„Jokių priekaištų „Associated Press“ ar jos žurnalisto darbui. Tiesiog ši informacija buvo toliau platinama įvairiais informaciniais kanalais, siekiant sukurti masinį efektą. Mes jau matėme panašią techniką per rinkimus JAV, Prancūzijoje ir Vokietijoje“, – aiškinosi K. Galkinas.

„Iš jūsų žodžių išeitų, kad puolimui prieš Latviją naudojama tiesa?“ – klausė laidos vedėja Linda Krūminia.

„Taip, siekiant apjuodinti Latvijos įvaizdį“, – atsakė K. Galkinas tiesioginiame eteryje, tuojau patikslinęs, kad patikrinti, ar tai yra tiesa, dar teks ateityje.

I. Rimševičas su latvių žurnalistais minėtos nuotraukos klausimu kalbėjo gana aptakiai. Jis aiškino, kad „tai nėra mano kompanija“ – jie esą viso labo skridę kartu į Kamčiatką žvejoti, o prieš miegą vakarieniaudavę.

Kaltinimų korupcija sulaukusios Latvijos banko vadovo advokatas Saulvedis Varpinis buvo kategoriškesnis ir užsiminė, kad dėl įtariamos nuotraukos falsifikacijos ketina kreiptis į šalies saugumo policiją.

I. Rimševičo skandalas įsiplieskė praėjusios savaitės penktadienį, vasario 16 d., kai Latvijos kovos su korupcija ir prevencijos biuro (KNAB) pareigūnai krėtė jo namus ir darbo kabinetą. Sugrįžęs iš užsienio, I. Rimševičas pats atvyko į KNAB būstinę, kur buvo sulaikytas ir apklaustas.

Šiuo metu I. Rimševičas, kuris, kaip įtariama, su bendrininkais reikalaudavo kyšių iš Latvijoje veikiančių bankų atstovų, yra paleistas už užstatą. Jis taip pat laikinai nušalintas nuo vadovavimo centriniam Latvijos bankui.

reklama