Teisėsauga atlieka tyrimą dėl galimos stambaus masto korupcijos Santaros klinikose: šešėlis krenta ant vadovų?

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos
  © Paulius Peleckis
BNS
2018-02-21 12:44

Teisėsauga trečiadienį pranešė atliekanti tyrimą dėl galimos stambaus masto korupcijos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

BNS žiniomis, tyrimas susijęs su klinikų vadovybės veiksmais, pareigūnai sulaikė ligoninės Informatikos ir plėtros centro direktorių Romualdą Kizlaitį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė spaudai Renata Endružytė BNS šios informacijos nekomentavo.

Bendrame STT ir prokuratūros pranešime teigiama, kad tyrimas vyksta dėl galimo piktnaudžiavimo ir stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo.

„Šiuo metu atliekami reikalingi procesiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai, detalesnė informacija nėra teikiama, siekiant nepakenkti ikiteisminiam tyrimui“, – rašoma pranešime.

reklama

BNS žiniomis, tyrimas vyksta dėl galimos korupcijos klinikoms vykdant viešuosius pirkimus.

Daugiau informacijos teisėsauga žada pateikti trečiadienį 15 valandą.

Ministerija: situacija bus vertinama principingai

Sveikatos apsaugos ministerija, po pasklidusios žinios apie galimą korupcijos atvejį Santaros klinikose sako, kad visa ši situacija bus vertinama principingai, o ministerija pasirengusi bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis.

„Galime užtikrinti, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kaip ir iki šiol, taip ir šiuo konkrečiu atveju, yra pasirengusi bendradarbiauti su STT ir kitomis teisėsaugos institucijomis, teikdama joms reikalingą informaciją, kuri padėtų sklandžiai atlikti pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimos stambaus masto korupcijos, kyšininkavimo ir papirkimo Santaros klinikose“, – teigiama pranešime. 

reklama

Anot ministerijos, susidariusi situacija Santaros klinikų atžvilgiu bus vertinama principingai.

„SAM yra suinteresuota, kad korupcija sveikatos sektoriuje mažėtų, nepaisant jos masto, kuri, deja, šiandien yra vis dar didelė“, – teigia ministerijos atstovai.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.