NBA naujokų biržos prognozė: L. Dončičius bus pasirinktas pirmas, A. Kulboka – vienas paskutiniųjų

Luka Dončičius
Luka Dončičius
© „Twitter“
Alfa.lt
2018-02-21 09:23

NBA reguliarusis sezonas pamažu artėja į pabaigą, o tai reiškia, kad naujiems iššūkiams ruoštis pradeda ne tik į atkrintamąsias pateksiančios ekipos, bet ir abiejų konferencijų dugne esantys klubai.

reklama

Jiems svarbiausiu vasaros darbu taps tinkamas pasirinkimas birželį vyksiančioje naujokų biržoje, kuri, pasak prognozių, šiemet žada būti viena stipriausių per pastaruosius metus.

JAV sporto žiniasklaidos galiūnas ESPN tradiciškai atnaujino savo naujokų biržos spėjimą, kuriame šį kartą pirmąją poziciją jie atidavė slovėnų vunderkindui Lukai Dončičiui. Jis turėtų puikiai tikti Fynikso „Suns“ komandai, kuriai šiuo metu priklauso prasčiausias lygos rezultatas.

„Suns“ neseniai išmainę įžaidėją Ericą Bledsone, o klubą papildęs Elfridas Paytonas neturėtų tapti ilgalaikės strategijos dalimi, – tokį pasirinkimas motyvuoja ESPN. – L. Dončičiaus ūgis, talentas ir universalumas leidžia jam žaisti net keturiose pozicijose, tačiau geriausiai jis jaučiasi turėdamas rankose kamuolį. Jis tiktų prie „Suns“ ateities žvaigždžių – Devino Bookerio ir Josho Jacksono.“

Kitus keturis pirmojo penketo šaukimus ESPN prognozuoja vidurio puolėjams. Pasak jų, Atlantos „Hawks“ turėtų pasirinkti DeAndre Aytoną, Sakramento „Kings“ – Mohamedą Bambą, Klivlando „Cavaliers“ – Jareną Jacksoną, o Orlando „Magic“ – Marviną Bagley.

reklama

Sąraše yra ir vienintelis lietuvis – Arnoldas Kulboka, šiame sezone Italijoje rungtyniaujantis Kapo d'Orlando komandoje. Šiuo metu su Lietuvos rinktine Palangoje plušantis puolėjas matomas kaip 51-asis pasirinkimas, kuris pagal ESPN skaičiavimus turėtų priklausyti Filadelfijos „76ers“ klubui.

Tarp europiečių, be L. Dončičiaus, geriausiai vertinami bosnis Džananas Musa ir latvis Robertas Kuručas. Jiems prognozuojami šaukimai atitinkamai pirmojo rato viduryje ir antrojo pradžioje.

reklama