Kaip rusus prie balsadėžių kviečia: triukšmą sukėlė homofobišku išvadintas klipas

Stopkadras iš vaizdo klipo, kviečiančio rusus dalyvauti rinkimuose
Stopkadras iš vaizdo klipo, kviečiančio rusus dalyvauti rinkimuose
© Youtube.com
Alfa.lt
2018-02-20 19:56

Gėjai, infliacija ir šaukimas į kariuomenę yra tai, ko bene labiausiai baiminasi rusai, ar bent jau tokį įspūdį gali sudaryti vaizdo įrašas, raginantis neignoruoti rinkimų, pastarosiomis dienomis sukėlęs didelį atgarsį Rusijoje.

Kelių minučių klipe pasakojama istorija, kaip apolitiškas, akivaizdžiai nusivylęs ir balsuoti rinkimų išvakarėse nė neketinantis vyras nubunda pasaulyje, kuriame jau nubalsuota už jį. Kaip paaiškėja, tokio abejingumo kaina tokia, kad jam, jau pusamžiui, įteikiamas šaukimas į kariuomenę (vienas iš į duris pasibeldusių valstybės pareigūnų, tarsi sustiprinant košmarišką scenarijų, yra juodaodis), pinigų apsaugai mokykloje kaulija sūnus, o virtuvėje pasitinka homoseksualus vyras. „Jeigu nieko sau į porą nesusiras, tada tau su juo teks būti“, – naująjį įstatymą paaiškina žmona.

Toks kvietimas balsuoti sulaukė prieštaringų reakcijų Rusijoje – vieni įžvelgė homofobija, kiti sveikino autorius ir aktorius pademostravus gerą humoro jausmą. Akivaizdu tai, kad dėmėsio sulaukti pavyko – sekmadienio vakare vaizdo įrašas jau buvo peržiūrėtas 3,5 mln. kartų. o skaičiai ir toliau auga.

Tačiau ne ką mažiau įdomi ir klipo kilmės istorija. Jo režisierius, kaip rašo portalas meduza.io, yra Aleksandras Boikovas, apie tai prasitarė klipe nusifilmavusi aktorė. Tiesa, kitam portalui jis savo dalyvavimą kūrybiniame procese yra paneigė, o kas yra užsakovai sužinoti taip pat keblu – visos kompanijos, Centrinio rinkimų komiteto samdytos viešinimo programai, nuo įrašo atsiriboja.

Viena iš konservatyvių rusų palaikomo V. Putino varžovių prezidento rinkimuose, liberalių pažiūrų Ksenija Sobčak, yra pasisakiusi už homoseksualų santuokos įteisinimą. Ji pirmadienį sukritikavo tokią agitaciją, įrašą pavadindama „bjauriu“. „LGBT žmonių vaizdavimas kaip keliančių grėsmę homofobiškoje šalyje nėra juokai“, – rašė K. Sobčiak savo „Instagram“ paskyroje.

Tačiau daugiau reakcijų visgi galima pastebėti teigiamų. „Klipas puikus, tai liudija ir audringa socialinių tinklų reakcija, kuri didžiąja dalimi yra palanki. O dėl pajuoktų dalykų, tai jame išjuokiamos baimės, kurias mums perša tie patys, kurie mus ragina neiti į rinkimus. Klipas į dešimtuką“, – įvertino rusų žurnalistė Julija Vitiazeva.

Antradienį „Vkontakte“ tinkle pasirodė „Gėjai už Putiną“ grupės narių pranešimas apie prezidento palaikymui skirtą akciją Sankt Peterburge. Teigiama, kad į miesto savivaldą jau kreiptasi su prašymu leisit organizuoti susiburimą, kuriame, tikimasi, dalyvautų apie 600 žmonių.

reklama

Rusijos prezidento rinkimų pirmasis turas vyks šių metų kovo 18 dieną. Juose reikšmingos konkurencijos dabartiniam šalies vadovui V. Putinui nesitikima, tačiau legitimumo problema Kremliui gali tapti rinkėjų aktyvumas. Šiomis dienomis pasižymėjęs klipas – ne vienintelis, kviečiantis prie balsadėžių. Tiesa, skandalų jie nesukėlė.

Kitame minutės trukmės įraše į taksi įsėdanti besilaukianti jauna moteris ragina taksistą kuo greičiau važiuoti, tačiau, kaip tuoj paaiškėja, ne į ligoninę, o į artimiausią rinkimų apylinkę – atiduoti savojo balso, kol dar ne vėlu.

Dar vienas vaizdo įrašas apeliuoja į jaunimą. Naktiniame klube mergina atsisako toliau „bendrauti“ su vaikinu sužinojusi, kad šis nebalsavo rinkimuose. „Koks gi tu suaugęs, jeigu nebalsavai“, – it šaltu vandeniu nuliejamas jaunuolis.

Rusijos prezidento rinkimuose registruoti 8 kandidatai į aukščiausią postą valstybėje. Be šalį beveik du dešimtmečius jau valdančio V. Putino, rusai galės balsuoti už Sergejų Baburiną, Pavelą Grudinskį, Vladimirą Žirinovskį, Maksimą Suraikiną, Borisą Titovą, Grigorijų Javlinskį ir Kseniją Sobčiak.

reklama