Pjongčange prasideda lemiamos ledo ritulio kovos: Suomija mes iššūkį Kanadai, norvegai – rusams

Pjongčango ledo ritulio turnyras
2018-02-20 17:04

Antradienį Pjongčange sužaisti keturi aštuntfinalio susitikimai, po kurių paaiškėjo, kurios keturios komandos prisijungė prie grupių etape geriausiai pasirodžiusių Švedijos, Kanados, Čekijos ir olimpinių atletų iš Rusijos komandų bei tęs kovas ketvirtfinaliuose.

Didžiausią susidomėjimą kėlė pirmasis aštuntfinalis, kuriame žiūrovai intrigos vis tik neišvydo. JAV ledo ritulininkai be didesnių problemų 5:1 sutriuškino Slovakiją ir žengė tarp aštuonių geriausių komandų. Ketvirtfinalyje jų laukia akistata su Čekijos ledo ritulininkais, kurie pirmajame etape nepatyrė nė vieno pralaimėjimo A grupėje užėmė 1-ąją vietą, aplenkdami net Kanadą.

Kitame ketvirtfinalyje rusai kausis su Norvegija. Tai paaiškėjo po to, kai pastarieji šiandien aštuntfinalyje po pratęsimo 2:1 sugebėjo palaužti Slovėnijos rinktinę. Pergalę norvegams lėmė Alexanderio Bonsakseno įvartis ketvirtąją pratęsimo minutę.

Kanados ledo ritulininkai ketvirtfinalyje susitiks su Suomija, kuri šiandien be didesnių problemų 5:2 eliminavo žaidynių šeimininkę Pietų Korėją. Suomiai dar antrojo kėlinio pradžioje pirmavo 3:0 ir nors korėjiečiams buvo pavykę atsilikimą sušvelninti iki 3:2, tačiau visas problemas dviem įvarčiais Suomija išsprendė per lemiamą kėlinį. Pietų Korėja žaidynėse taip ir liko be pergalės, o rimčiausiai jie pasipriešino čekams, kuriems nusileido tik 1:2.

Paskutiniame aštuntfinalyje vokiečiai taip pat po pratęsimo 2:1 palaužė Šveicariją ir ketvirtfinalyje varžysis su švedais. Vokietija išsiveržė į priekį dar antrąją susitikimo minutę, tačiau šveicarai antrajame kėlinyje rezultatą išlygino, o daugiau per pagrindinį rungtynių laiką komandoms pasižymėti nepavyko. Vokiečių pergalę lėmė Denniso Seidenbergo 26-ąją pratęsimo sekundę pelnytas įvartis.

Pjongčange komandos dėl nepavykusio susitarimo turi verstis be NHL rungtyniaujančių žvaigždžių, o dėl to itin nukentėjo Šiaurės Amerikos rinktinės – Kanada ir JAV. Bene ryškiausiais favoritais laimėti olimpinį turnyrą laikomi rusai, tačiau ir šie jau sugebėjo suklupti, kai turnyro starte nusileido Slovakijos ledo ritulininkams.

Visi ketvirtfinaliai bus žaidžiami rytoj. Nugalėtojų titulą šiame turnyre gina Sočyje triumfavę Kanados ledo ritulininkai. Sidabrą ir bronzą Rusijoje 2014-aisiais pasidalino Švedijos ir Suomijos atstovai.