Portalo Alfa.lt Metų mero rinkimai: vangiausiai reitinguojami savivaldybių vadovai

Mažiausiai įvertinimų sulaukė (iš kairės) V. Dačkauskas, V. Kanevičius, A. Gricius, A. Vaicekauskas ir G. Čepulis.
Mažiausiai įvertinimų sulaukė (iš kairės) V. Dačkauskas, V. Kanevičius, A. Gricius, A. Vaicekauskas ir G. Čepulis.
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-02-20 18:46

Portalo Alfa.lt Metų mero rinkimai persirito į antrą pusę. Eliminavus neteisėtais būdais pateiktus merų darbo įvertinimus bei pastačius papildomas kliūtis „pumpuoti“ balsus per tarpinį serverį, vertinimų nebedaugėja taip sparčiai. Tačiau Meto merų rinkimų organizatorių komandai svarbiausia, kad projektas būtų vykdomas sąžiningai ir skaidriai.

Šiuo metų 60 Lietuvos savivaldybių merai jau sulaukė 150 tūkst. jų darbo 2017-aisiais įvertinimų. Balsuojama ne tik ši Lietuvos, bet ir iš JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos. Manytina, kad ten gyvenantys tautiečiai sulaukė savo artimųjų ar draugų paraginimo išsakyti nuomonę apie savo gimtojo miesto ar rajono vadovus, kuriuos dar prisimena.

Lig šiol rašydavome, kurie merai reitinguojami aktyviausiai, kurių darbas vertinamas palankiausiai. Šįkart – apie merus, kurių veiklą savo rajono gyventojų labui, skaitytojai vertina vangiausiai.

Mažiausiai pateikta Klaipėdos rajono savivaldybės mero, šiuo metu dalyvaujančio LSDDP partijos kūrime, Vaclovo Dačkausko darbo įvertinimų. Iš viso šiame rajone gyvena 57 894 žmonių, tačiau vos 1099 jų panoro išsakyti savo nuomonę apie rajono vadovo darbą. Galima tik svarstyti, kad nemažai rajono gyventojų, čia įsikūrę dėl pigesnės sklypų kainos ir didesnės jų pasiūlos, save galbūt labiau sieja su Klaipėdos miestu, kuriame dirba, veža vaikus į mokyklas, leidžia laisvalaikį, todėl ir šio miesto valdžios veiklą vertina atidžiau.

Mažytės Kazlų Rūdos rajono savivaldybės meras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Vytautas Kanevičius sulaukė 1218 įvertinimų. Šioje, vos 555 kv.km, savivaldybėje gyvena 12 428 žmonių. Tad savąjį merą reitingavo kas dešimtas Kazlų Rūdos gyventojas.

Galima spėlioti, ar politiniai skandalai, krečiantys rajoną, lėmė, jog raseiniškiai vangiai reiškia nuomonę apie Raseinių rajono savivaldybės mero, Darbo partijos nario Algirdo Griciaus darbą – jis šiuo metu yra sulaukęs vos 1238 įvertinimų. Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje savo gyvenamąją vietą deklaravo 33 520 gyventojai.

Tarp mažiausiai įvertinimų sulaukusių savivaldybių vadovų yra ir Prienų rajono meras, socdemas Alvydas Vaicekauskas (1272), kurio „teritorijoje“ vieši Ballų šeimynėlė. Ar gali būti, kad prieniškiams labiau rūpi tėtušio LaVaro akibrokštai, nei savojo mero reitingas? Prienų rajone gyvena 26 729 žmonės.

Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis taip pat yra vienas Metų mero rinkimų dalyvių, kurio darbą rinkėjai vertina vangiausiai. Šiaurės Lietuvos savivaldybei vadovaujantis Liberalų sąjūdžio atstovas šiuo metu yra sulaukęs 1302 įvertinimų. Šioje savivaldybėje yra 25 435 gyventojai.

Portalo Alfa.lt Metų mero rinkimuose galima balsuoti iki vasario pabaigos – taigi, dar savaitę. Balsuoti ČIA.