Siūlo lopyti įstatymo spragą: neblaivūs medžiotojai neteks ginklų?

Vilkų medžiotojai
Vilkų medžiotojai
© ŠRAAD

Seimo narys valstietis Lauras Stacevičius inicijuoja įstatymo pataisas, kuriomis būtų numatyta, kad  medžiotojai privalėtų tikrintis blaivumą, kai to pareikalautų aplinkosaugininkai.

reklama

Be to, kaip siūlo parlamentaras, įstatymo pataisos numato, kad tikrintis blaivumą ir ar nėra apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, aplinkos apsaugos pareigūnų reikalavimu privalėtų ir asmenys, kurie nešiojasi A, B ir C kategorijų šaunamuosius ginklus.

Jei būtų priimti teisės aktų pakeitimai, viena iš medžiotojų pareigų taptų nuostata, kad medžiotojas privalo medžioti blaivus (ne daugiau kaip 0,4 prom.) ir neapsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Medžiotojas, kuris atsisakytų pasitikrinti blaivumą ar galimą apsvaigimą nuo narkotinių medžiagų, būtų laikomas neblaiviu ar apsvaigusiu nuo narkotikų, aplinkos apsaugos pareigūnas tokiu atveju galėtų neleisti asmeniui nešiotis A, B ir C kategorijų šaunamųjų ginklų bei vairuoti transporto priemones.

Šią tvarką numatančias Alkoholio kontrolės, Medžioklės, Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas L. Stacevičius Seime įregistravo antradienį.

Kaip įstatymų pataisų aiškinamajame rašte nurodo valstietis, teisės aktų pakeitimai padėtų užlopyti teisines spragas. L. Stacevičius pažymėjo, kad apie įstatymų neatitikimus dėl medžiotojų blaivumo tikrinimo dar 2016 m. užsiminė Vyriausiasis Administracinis Teismas.

reklama

„Nors tiek Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, tiek ir Medžioklės taisyklės draudžia nešiotis šaunamuosius ginklus apsvaigus nuo alkoholio, teisės aktai aiškiai neįtvirtina pareigos asmenims, kurie medžioklės metu nešioja šaunamuosius ginklus, tikrintis blaivumą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų reikalavimu“, – atkreipė dėmesį valstietis.

Pasak L. Stacevičiaus, medžioklės plotus tikrina aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, o įtardami, kad ginklą besinešantis asmuo yra neblaivus, šie pareigūnai turi kviesti policiją.

„Tokiu būdu yra trukdomas kitų tarnybų darbas. Be to, medžioklės plotai dažnai yra lengvaisiais automobiliais nepasiekiamose ar sunkiai pasiekiamose vietose, todėl tokio tipo pažeidimų atskleidimas gali labai pasunkėti. Be to, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai turi teisę vykdyti eismo kontrolę, stabdyti transporto priemones. Todėl suteikti jiems teisę patikrinti asmens blaivumą būtų racionalu ir šiuo aspektu, nes, sustabdžius neblaivų vairuotoją, nereikėtų trikdyti policijos darbo, būtų objektyviau (greičiau) nustatytas asmens neblaivumo laipsnis“, – argumentavo parlamentaras.                                                     

reklama