Mišri Lietuvos biatlonininkų komanda buvo priversta trauktis iš lenktynių net nepasivaržius T. Kaukėnui

Lietuvos mišri estafetė bandys sėkmę biatlono trasoje
Lietuvos mišri estafetė bandys sėkmę biatlono trasoje
  © SCANPIX
Alfa.lt
2018-02-20 14:01

Šiandien Pjongčango olimpinėse žaidynėse į lenktynių trasą stojo mūsų šalies mišrios estafetės komanda, kuri varžėsi (2x6 km moterys ir 2x7,5 km vyrai) rungtyje.

Lietuvos biatlonininkų komanda liko nefinišavusi, nes mūsiškiai buvo aplenkti ratu, todėl buvo priversti baigti savo pasirodymą net neperdavus estafetės vyrams ir lyderiui Tomui Kaukėnui.

Mišrių estafečių nugalėtojais tapo prancūzai su Martinu Fourcade'u priešakyje, finišavę per 1 valandą 8 minutes ir 34 sekundes. Antrąją vietą pelnė Norvegijos rinktinė, bronza atiteko italams. 

N. Kočergina suklupo antroje šūvių serijoje

Pirma startavusi Lietuvos atstovė Natalija Kočergina po pirmos žymos trasoje buvo 17-oji pozicijoje, nuo grupės neatsiliko ir šliuožė kartu su visomis sportininkėmis.

reklama

Per pirmą ugnies ruožą lietuvė klydo vieną kartą ir atsidūrė 19 vietoje, nuo lyderės atsilikdama 41,2 sekundės.

Po pirmojo šaudymo trasoje pirmavo Italijos sportininkė.

Natalija į antrą ruožą atšliuožė būdama 19-oje pozicijoje, tačiau šaudymas visiškai nepasisekė – lietuvė prašovė net 4 kartus, todėl buvo priversta ne tik naudoti papildomus šovinius, bet ir sukti papildomą baudos ratą.

Per antrąjį šaudymą neklydo italės ir vokietės, jos ir pirmavo lenktynių pradžioje.

Lietuvos komanda buvo 19 pozicijoje, kair estafetę perėmė labiausiai patyrusi šalies biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė.

reklama

D. Rasimovičiūtės puikus antrasis šaudymo ruožas, tačiau pasirodymą rinktinei teko baigti

Pirmąjį šaudymo ruožą D. Rasimovičiūtė pasiekė būdama vis dar 19 pozicijoje, nuo lyderių atsilikdama daugiau nei 2 minutėmis. Lietuvė šaudymo zonoje klydo 2 kartus, todėl teko naudotis papildomais šoviniais, tačiau baudos ratų išvengta, nuo lyderių atsiliko 3 min. 27 sekundes.

Itin prastai šiame ruože šaudžiusi viena favoričių – Norvegija – nukrito iki 12 pozicijos, pirmavo Vokietijos rinktinė. D. Rasimovičiūtė antrajame ugnies ruože 4 minutėmis atsiliko nuo pastarosios komandos. Džiugu tai, kad visi 5 Dianos šūviai buvo taiklūs.

Estafetę iš moterų perimant vyrams, pirmas startuoti planavo rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas. Bet kadangi tuo metu lenktynių lyderiai aplenkė Lietuvos komandą ratu, o tai pagal biatlono taisykles neleidžiama, komanda buvo sustabdyta.


reklama