Palangos koncertų salės valdytojas: rusų atlikėjų bus, bet ne kiekvieną įsileisime

Palangos koncertų salė
Palangos koncertų salė
© „Palangos tiltas“

Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, tačiau uždaroji akcinė bendrovė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri Palangos koncertų salės koncesijos (valdymo) konkurse dalyvavo ir anksčiau, rankas trina tik po ketvirto konkurso – „Švyturio“ arenos ir baseino Klaipėdoje bei Girstučio baseino Kaune valdytojai savo portfelį papildys ir Palangos koncertų salės valdymo sutartimi.

reklama

Skirtingai nei kitos savivaldybės, ne Palanga mokės valdytojui, o jis – Palangai, 154 tūkst. eurų per metus nuo trečiųjų salės koncesijos metų. „Esu įsitikinęs, kad toks modelis – palankiausias abiem pusėms“, – „Palangos tiltui“ sakė bendrovės direktorius Paulius Baltrėnas. Jis salėje žada ir aukštesnės kultūrinės vertės renginių, ir popkoncertų, ir parodų, ir teatro spektaklių, konferencijų ir net įmonių švenčių.

– Kad Palangos koncertų salės koncesijos konkurse dalyvavote ne pirmą kartą, liudija tai, kad jums objektas – labai patrauklus. Kodėl?

– Mūsų įmonių grupė orientuojasi į privačios ir viešosios partnerystės projektus, kultūros ir sporto objektų ir renginių operavimą. Ne vienerius metus mes valdome Klaipėdos „Švyturio“ areną, buvome laimėję Utenos universalios arenos ir Elektrėnų ledo arenos koncesijos konkursus, nors sutarčių su dviem pastarosiomis savivaldybėmis nepavyko mums pasirašyti. Taip pat valdome Kauno sporto kompleksą „Girstutį“, neseniai laimėjome Klaipėdos baseino operatoriaus teises. Palanga labai tinka mūsų veiklos krepšeliui, ir mes šią veiklą išmanome.

– Kitų koncesijų atvejais vietinės savivaldybės moka jums, kad jūs tuos objektus valdytumėte. Palangos atveju – kitaip: nuo trečių koncertų salės valdymo metų mokėsite net po 154 tūkst. eurų per metus.

reklama

– Sutikome su tokia sąlyga, nes Palangoje mes neturime jokių investicijų – ateiname į visiškai įrengtą koncertų salę.


Palangos koncertų salė© Organizatoriai

– Kokie koncesijos sutarties pakeitimai jums buvo esminiai, kad sutikote imtis koncertų salės valdymo?

– Svarbiausia buvo sumažinta nuomos kaina ir buvo pailgintas salės nuomos laikotarpis nuo 7 iki 20 metų. Pirmaisiais nuomos metais mokėsime tik 10 proc. nuo visos nuomos, tai yra 15 tūkst. eurų. Antraisiais metais – 50 proc., tai yra apie 75 tūkst. eurų. Tokiems objektams įveiklinti reikia laiko. Tikiuosi, kad mums tai pavyks.

– Neabejoju, kad viską gerai apskaičiavote. Vis tik ar realu surinkti pirmus dvejus metus tokias sumas, o nuo trečiųjų – net po 154 tūkst. eurų per metus?

– Kaip sakiau, turime nemažai patirties. Be kita ko, įvertinome salės ekonominius rodiklius per tuos dvejus metus, kai salę valdė pati savivaldybė (2016 m. iš salės nuomos surinkti 116 002 eurai, o 2017 m. – 125 601 euras). Įvertinome, kad salė yra kompaktiška, ekonomiška, jos išlaikymo kaštai nedideli. Todėl sakau, kad numatytas nuomos mokestis – realus, tikiu, kad mes galime ne tik jį sumokėti, bet ir uždirbti.

– Žinoma, ateinate su savo strategija. Kaip dirbsite? Kokius renginius organizuosite salėje? Kaip bandysite į Palangą nukreipti didesnius kultūros gerbėjų srautus?

reklama

– Sutartyje esame įsipareigoję užtikrinti didelę žanrų įvairovę. Bus ir klasikinių, kaip sakau, aukštesnės kultūrinės vertės renginių, bus ir popkultūros renginių, ir parodų, ir teatro spektaklių. Bus ir konferencijų, įmonių švenčių. Žodžiu, užtikrinsime renginių įvairovę ir ypač daug dėmesio skirsime salei įveiklinti ne sezono metu. Jau dabar turime keletą rezervacijų seminarams. Mes esame atviri įvairiems renginių organizatoriams, nors pasiliekame teisę riboti renginius ar visai jų nevykdyti, kurie galėtų diskredituoti Palangą ar pačią salę.

– Ar turite kontaktų su žinomais Rusijos renginių organizatoriais? Ar kviesite rusų atlikėjus į Palangą?

– Ne mes kviesime, o tai darys renginių organizatoriai, su kuriais dirbsime. Rusų atlikėjai koncertuoja ir Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, kurią valdome. Yra bendras sutarimas (su renginių organizatoriais), kad jie nevežtų prieštaringai vertinamų, kontroversiškų atlikėjų.

– Esate sutartyje įsipareigoję kiekvienais metais salėje organizuoti po 77 renginius, tai yra beveik po du renginius kas savaitę. Ar jau turite renginių planą šiems metams?

– Be jokios abejonės. Dalyvaudami konkurse, pateikėme savo veiklos programą pirmiems dvejiems metams. Tiesa, ji kol kas – preliminari. Esame šiemet suplanavę surengti 26 koncertus, kiti, kaip minėjau, bus kito pobūdžio.

reklama

– Ar šiandien galite jau paminėti ateinančio sezono didžiausius renginius, koncertus salėje?

– Jeigu neklystu, vasarai jau turime apie 10–12 salės rezervacijų koncertams. Kai kurias jų mums perdavė savivaldybė – jos buvo padarytos dar savivaldybei valdant salę. Minėti konkrečių renginių kol kas nenorėčiau. Šiuo metu rengiame salės organizatoriams jos nuomos kainodarą, sąlygas, paketus. Koncertų salę planuojame perimti balandžio mėnesį.


Naujoji Palangos koncertų salė© „Palangos tiltas“

– Ar esate patenkinti koncertų salės akustika? Kai kurie renginių organizatoriai yra išreiškę jai pastabų, o savivaldybė papildomai investavo į ją kokybei užtikrinti.

– Akustika susideda iš dviejų dalių: salės kietosios infrastruktūros ir garso įrangos, kuri buvo suprojektuota salės projektuotojų. Iki šiol buvo tokia praktika, kad kiekvienas renginio organizatorius, kaip sakau, pasikabindavo savo garso įrangą, neretai ir pataupydami, dėl to ir būta tokių nusiskundimų dėl akustikos. 

Mes planuojame įrengti stacionarią garso įrangą – tokią, kokia yra suprojektuota, ir jokiu būdu ne prastesnę. Tai padarytumėme už savo lėšas, dėl to jau konsultuojamės su specialistais – ieškome optimalių variantų, kad sumontuota garso įranga atitiktų didžiosios daugumos renginių organizatorių poreikius. 

Garso įrangos – tokios, kaip mes ją įsivaizduojame, nė nebuvo koncertų salėje, buvo tik elektroakustinė garso sistema, apimanti sienas, lubas ir panašiai. Tačiau, sakykime, garso kolonėlių nebuvo. Garso ir šviesos įrangą įrengs mūsų partneris, garso ir šviesos aparatūros nuomos bendrovė, kurio dabar ieškome. Šiuo metu vedame derybas su keturiomis tokiomis kompanijomis.

– Kaip vyks salės administravimas? Kokią komandą tam tikslui turėsite Palangoje?

– Tokią komandą dabar renkame. Dalis darbuotojų bus bendri – aptarnaus mūsų valdomus objektus Klaipėdoje ir Palangos koncertų salę. Dalis darbuotojų bus pačioje koncertų salėje. 

Galiu pasakyti, kad koncertų salės direktorius bus Remigijus Ambrulaitis, kuris yra Klaipėdos „Švyturio“ arenos direktoriaus pavaduotojas. Palangos koncertų salei valdyti esame įsteigę bendrovę „Palangos koncertų salė“. Pačioje Palangos koncertų salėje nėra biuro patalpų, tad kol kas negaliu pasakyti, ar salės direktorius dirbs Palangoje – tam nuomotumėme biurą, ar vadovaus jai iš Klaipėdos.

– Kaip jūs manote, kokie salės nuomos rodikliai jums pasiųs aiškų signalą, ar salės koncesija yra sėkminga, ar nelabai?

– Manyčiau, kad turi praeiti nuo pusantrų iki trejų metų, kad pagal susiformavusius renginių ir pajamų srautus galėtumėme apie tai spręsti. Suvokiu, kad didžiausias mūsų iššūkis – įdarbinti salę ne sezono metu. Tam reikės įdėti daug pastangų, kad žmonės iš aplinkinių rajonų važiuotų į renginius salėje ir ne sezono metu. Akivaizdu, kad aplink Palangą yra gan nemažai žmonių, kurie gali ir svarbiausia norėtų pasiekti Palangą per pusvalandį. 

Pastebėkite, kad net vilniečiai, kurie yra gan išlepinti įvairių renginių, mielai važiuoja į renginius Kauno „Žalgirio“ arenoje. Stengsimės, kad Palangos koncertų salė išugdytų savo lankytojus. 

Mane pozityviai nuteikia ir faktas, kad Palangoje auga antrinio būsto rinka. Akivaizdu, kad žmonės teigiamai vertina pozityvius poslinkius Palangoje. Su naujų viešbučių atidarymu jų galima tikėtis dar daugiau. Vadinasi, bus ir daugiau žmonių, kurie norės apsilankyti ir renginiuose Palangos koncertų salėje.

– Tačiau, sutikite, kad salei „įsukti“ reikia didelių žmogiškų ir finansinių resursų. Ar turite juos?

– Kartoju, kad koncesijos sutartis mums – palanki. Pirmais metais, kol salė, anot jūsų, „įsibėgės“, dirbsime ir patys lanksčiai su kainodara. Kai kuriems renginiams leisime, kaip sakau, išbandyti salę – prisiimsime riziką ir kas iš jos kyla. Svarbiausia, per pirmus metus sukurti tam tikras tradicijas, kad vėliau salės nuoma būtų sėkminga.

– Jeigu, tarkime, pasiryžtumėte koncesiją nutraukti, ar jums tektų brangiai mokėti?

– Taip, sutarties sąlygos yra gan griežtos, tikiuosi, kad mums to neprireiks. Mūsų kompanijos strategija aiški – ilgalaikė partnerystė su Palangos miesto savivaldybe. Tikiu, kad bendromis jėgomis, pritraukiant net ir tarptautinių renginių, mums viskas pavyks.

– Tačiau sutikite, kad per 20 metų daug kas gali pasikeisti ir Lietuvoje, ir regione, ir visame pasaulyje...

– Paprastai kalbant, nėra verslo be rizikos. Visos išorinės rizikos – nenuspėjamos, tačiau toks verslo modelis, dėl kokio esame dabar sutarę su savivaldybe, esu įsitikinęs, yra palankiausias abiem pusėms.

– Ar koncesijos sutartyje numatyta galimybė, kad po 20 metų turėsite galimybę tapti salės šeimininku – ją išpirkti?

– Ne, apie tai negali būti net jokios kalbos. Salė – Palangos miesto turtas. Tik numatyta galimybė pratęsti sutartį 5 metams.

– Ar jūs pats dažnai lankotės Palangoje?

– Taip, gan dažnai. Palangoje turiu antrą būstą ir leidžiu, kiek galiu, vasaras, ir ne sezono metu į Palangą atvažiuoju. Turiu nemažai draugų ir pažįstamų, kurie daro tą patį.

reklama