Rinktinės trenerio įvertinimo sulaukęs E. Želionis tikisi užsirekomenduoti D. Adomaičio akyse

Edgaras Želionis
Edgaras Želionis
Alfa.lt
2018-02-19 19:55

Puikią formą šio sezono viduryje demonstruojantis Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgis Edgaras Želionis neliko nepastebėtas ir pateko į Lietuvos rinktinės stratego Dainiaus Adomaičio radarą. 28-erių puolėjas sulaukė progos pirmą kartą karjeroje užsivilkti nacionalinės komandos marškinėlius.

reklama

Į rinktinės stovyklą šiandien pirmąsyk atvykęs puolėjas pripažino, jog jam tai – neeilinis įvertinimas, ir žada pasinaudoti progą pademonstruoti savo sugebėjimus aikštėje.

„Tai labai malonus pasiekimas bei įvertinimas. Visgi aš tikėjausi, kad galbūt šįkart mane pakvies, – apie progą atstovauti savo gimtajai šaliai sakė E. Želionis. – Žiūrėsime, kaip man seksis, tačiau į šį kvietimą žiūriu kaip į šansą. Galbūt man pavyks užsirekomenduoti ilgesniam laikotarpiui.“

E. Želionio tikėjimas nebuvo be priežasties. 207 cm ūgio krepšininkas tapo naudingiausiu „Betsafe–LKL“ gruodžio mėnesio krepšininku, kuomet per susitikimą vidutiniškai rinko po 18,8 naudingumo balo ir pagal šį rodiklį buvo nepralenkiamas visoje lygoje.

Apsukų jis nemažino ir prasidėjus 2018-iesiems. Puolėjas puikiai užpildė išvykusių Juano Palacioso ir Arno Butkevičiaus paliktas spragas bei padėjo komandai iš pastarųjų aštuonerių rungtynių pasiekti net šešias pergales.

reklama

Vis gerėjančią formą demonstruojantis kaunietis dabar yra jau 10-as pagal naudingumą „Betsafe–LKL“ pirmenybių krepšininkas. Aukštaūgis per susitikimą vidutiniškai pelno po 11,5 taško, atkovoja po 4,7 kamuolio bei renka po 13,5 naudingumo balo.

„Išvykus žaidėjams man atsirado daugiau žaidybinio laiko, dėl to įgavau daugiau pasitikėjimo savimi, – sėkmingo žaidimo receptą aiškino E. Želionis. – Išvykus Juanui teko ir pakeisti šiek tiek pozicijas, teko žaisti ir vidurio puolėju, nors geriau jaučiuosi ketvirtoje pozicijoje.“

Aukštaūgis į Lietuvos rinktinės stovyklą atvyksta po nesėkmingai pasibaigusio SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro, kuriame netikėtai pasitraukė jau ketvirtfinalyje. Didelių vilčių savame mieste vykusioje taurėje puoselėjęs „Neptūnas“ netikėtai krito prieš Alytaus „Dzūkiją“.

„Gėda prieš savus sirgalius ir labai skaudu, – atviravo puolėjas. – Turnyras vyko Klaipėdoje, o mes norėjome būti finale. Visgi dvikovoje neišpildėme visko, ką mums sakė treneris. Varžovai gerai pataikė, o mes nesugebėjome apsiginti.“

reklama