Skandalai retina Radviliškio mero A. Čepononio bendražygių gretas

Šiuo metu teismo slenksčius dėl kaltinimų korupcija mina ir pats A. Čepononis.
Šiuo metu teismo slenksčius dėl kaltinimų korupcija mina ir pats A. Čepononis.
© Asmeninis albumas
Radviliškio kraštas
2018-02-20 22:11

Susikompromitavęs bendrovės „Radviliškio vanduo“ direktorius neteko kėdės. Po atlikto audito, konservatorius Juozas Jučas palieka savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ direktoriaus postą. Iš valdiškos kėdės direktorių išvertė paaiškėjęs skandalingas faktas: J. Jučo vadovaujama savivaldybės įmonė už mokesčių mokėtojų lėšas 2016 m. įvedė vandentiekį ir nuotekų tinklus į jo dukrai padovanotame sklype statomą namą Šeduvos Maniežo gatvėje.

reklama

Tai jau ne pirmas atvejis, kai po skandalų ir teismų valdiškos kėdės netenka ištikimiausi Radvilliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio rėmėjai, rašo savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Rūpinosi dukra, bet pamiršo sąžinę

Auditas savivaldybės įmonėje atliktas po to, kai „Radviliškio krašto“ žurnalistas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) perdavė informaciją apie galimą viešųjų ir privačių interesų pažeidimą ir paprašė atlikti tyrimą.

Viskas prasidėjo dar 2016 m., kai direktorius J. Jučas raštiškai kreipėsi į Tarybą dėl 7000 eurų dotacijos skyrimo. Prašyme jis išvardijo, kad šios dotacijos reikia vandentiekio ir nuotekų tinklams įvesti. Tik pamiršo paminėti vieną smulkmenėlę: inžineriniai tinklai bus įvesti į jo dukrai statomą namą. Tuo metu dukra gyveno Londone.

reklama

Še, tau boba, ir devintinės – Šeduvos miestelio Geležinkelio ir kitų gatvių gyventojus aplinkosaugininkai apdalija baudomis už netinkamai tvarkomas nuotekas, o J. Jučas rūpinasi dar nesugrįžusios į Lietuvą dukros gerove. Dukros gerove rūpintis padėjo ir jo partijos kolegos.

Pavyzdžiui, 2016 m. Seimo rinkimų metu pats rajono meras A. Čepononis, lydimas Šeduvos seniūno J. Pranio, buvo nuvykęs į „naujų“ namų kvartalą toje gatvėje. Neaišku, ką rajono ir seniūnijos galvos tuomet nusprendė, bet J. Jučas gerokai pyko ir ant žiniasklaidos, ir ant kitų gyventojų. Esą dėl didelio visuomenės susidomėjimo seniūnas bijo vežti žvyrą į šią gatvę. Tačiau istorijai išplaukus į respublikinius vandenis, prasidėjo rimtos problemos, kurios galiausiai kainavo „šiltą“ kėdę, ant kurios direktorius sėdėjo net penkiolika metų.

VTEK įpareigojo atlikti tyrimą

Gavusi pranešimą, VTEK įpareigojo Radviliškio rajono savivaldybės merą A. Čepononį atlikti tyrimą, ar partijos kolega J. Jučas nesupainiojo interesų. Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetui neliko nieko kito, kaip tik atlikti tyrimą. Tačiau J. Jučas taip buvo įtikėjęs savo versija apie naujai statomą naujų namų kvartalą, kad laikėsi jos iki pat galo. Net kitus kaltino šmeižtu. 

Kontrolės komitetas vienbalsiai, įskaitant ir J. Jučo partijos kolegę iš savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ Skaidrą Dišlę, balsavo, kad reikia išsiaiškinti, ar nebuvo padaryti procedūriniai pažeidimai sukuriant turtą ir jį perduodant. Po tokio sprendimo ėmė pykti ir rajono vadovai. Panašu, jie negalėjo suprasti, kodėl politikai iš Kontrolės komiteto išdrįso pajudinti ištikimą mero bendražygį.

reklama

Auditas ir STT privertė trauktis

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė tyrimą atlikti pavedė centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjai Audronei Česienei. Auditorė nustatė, kad buvo padaryti procedūriniai pažeidimai: neinformuotas savivaldybės administracijos skyrius, kuruojantis šią sritį, dokumentai tvarkyti pažeidžiant nustatytą tvarką ir t. t. Paprastai aiškinant, direktorius nesilaikė iš anksto patvirtintos tvarkos, kad tik kuo greičiau už savivaldybės lėšas įvestų į dukrai statomą namą vandentiekį ir nuotekų tinklus.

Nežinia, kaip būtų pasibaigusi ši istorija, jeigu į ją nebūtų įsitraukusi ir analogišką pareiškimą gavusi STT, kuri pareikalavo dokumentų iš administracijos. Savivaldybėje kalbama, jog tai buvo „paskutinis lašas“, kuris atgrasė nuo bandymų partijos kolegą „išsukti“ paprastu įspėjimu. 

STT įsikišimas reiškė, kad tyrimas gali baigtis dar vienu teismu mero A. Čepononio aplinkos žmogui. Panašu, kad ir pats teismų slenksčius minantis meras nebegalėtų sustabdyti įsibėgėjusio traukinio. Nepaisydama to, valdžiukė vis dar bando ginti vienu ištikimiausių mero klapčiukų vadinamą J. Jučą: savivaldybė atsisakė visuomenei atskleisti tyrimo detales, teigdama, esą jos skirtos tik „vidiniam naudojimui“.

Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ž. Buniuvienė patvirtino, kad direktorius vasario 2 d. supažindintas su išvada pasirašytinai, o po savaitės nusprendė pasitraukti. Nors prašymas atleisti parašytas nuo vasario 15 d., bet, kadangi jis serga, bus sulaukta, kol pasveiks.

reklama

Valdančiųjų gretose – panika

Pastaruoju metu Radviliškio rajono savivaldybėje ir jos įstaigose jaučiama panika – anksčiau ar vėliau už nuveiktus „darbelius“ rajoną valdantiems konservatoriams teks atsakyti. Tačiau reiškiasi ir kita tendencija – rajono vadovų nurodymus uoliai vykdę bendrapartiečiai „klapčiukai“ tampa nebereikalingi – po skandalų ir teismų sprendimų juos tenka atleisti iš darbo. 

Ilgametis konservatorius Jonas Varkulevičius buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir poveikio liudytojams. Gimnazijos direktoriaus kėdės netekęs J. Varkulevičius buvo įdarbintas partijos kolegos J. Jučo vadovaujamoje įmonėje „Radviliškio vandenys“.

Kitas mero A. Čepononio partijos kolega, Kultūros centro direktorius Romualdas Juzukonis, teisme pats pripažino kaltinimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu, o vėliau atsistatydino iš pareigų.

Kitas artimas mero žmogus, konservatorius, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Pranevičius buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaustas 4,7 tūkst. eurų bauda.

reklama

Šiuo metu teismo slenksčius dėl kaltinimų korupcija mina ir meras A. Čepononis. Jeigu teismas patvirtins mero kaltę, keliolika metų rajoną valdžiusi konservatorių piramidė grius.

reklama