Aštuoni kandidatai ir vienas Rusijos prezidentas

V. Putino rinkiminė kampanija
V. Putino rinkiminė kampanija
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-02-19 20:31
Kovo 18 dieną prezidento rinkimų balsavimo biuleteniuose pamatys aštuonių kandidatų pavardes. Nepaisant kaip niekad didelio pasirinkimo, nacionalinių apklausų duomenys rodo, jog dar viena šešerių metų prezidentavimo kadencija dabartiniam federacijos vadovui – ranka pasiekiama.


Rusijos prezidento rinkimų kandidatai© „Graphic News”

Maksimas Surakinas ir Ksenija Sobčiak norą dalyvauti prezidento rinkimuose pareiškė vasario 8 dieną – oficialiai paskutinę kandidatų registravimo dieną. Du rusai buvo paskutiniai Centrinės rinkimų komisijos užregistruoti kandidatai.

Komisijos vadovė Ella Pamfilova tiesioginės transliacijos metu paskelbė, kad dėl posto svarbiausiame šalies kabinete varžysis aštuoni kandidatai. Pastarųjų registravimo pabaiga sukėlė tam tikros visuomenės dalies pasipiktinimą dėl garsiausio opozicijos atstovo Aleksejaus Navalno išbraukimo.


Maskvoje sulaikytas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas© SCANPIX

Opozicijos atstovai tikina, jog praėjusių rinkimų metu, tiek rinkiminės kampanijos metu, tiek rinkimų dieną, Kremlius taikė specialias veiksmų taktikas, kad manipuliuotų rusų balsais ir pasiektų geidžiamą rezultatą.

Oficialiai A. Navalnui, vienam svariausių V. Putinio konkurentų, dalyvauti rinkimuose kelią užkirto Rusijos teismo nuosprendis. Dar 2013 metais jis buvo pripažintas kaltas turto grobstymo byloje

A. Navalno advokatai apskundė Rusiją Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) dėl jo teisės į sąžiningą teismą pažeidimą. 2016 metų vasarį EŽTT pripažino, kad Rusija pažeidė A. Navalno teises, tačiau pernai bylą iš naujo išnagrinėjęs Rusijos teismas vėl pripažino A. Navalną kaltu kartu su bendrininku pasisavinus iš valstybinės miškų ūkio įmonės „Kirovles“ 10 tūkst. kubinių metrų medienos, kurios vertė – 16 mln. rublių (apie 453 tūkst. eurų to meto kursu).

Tačiau Vakaruose teisininko išsilavinimą įgijęs 41 metų politikas pažadėjo atlikti tam tikrą vaidmenį tuose rinkimuose ir paragino Rusijos žmones jungtis prie „rinkėjų streiko“, kad į dienos šviesą iškiltų „butaforinė demokratija“.


V. Putino rinkiminė kampanija© SCANPIX

Prezidentas nuo 1999-ųjų

Rusijos konstitucija neleidžia tam pačiam asmeniui prezidento pareigas eiti daugiau kaip dvi kadencijas. Tai reiškia, kad 2024 metų Rusijos prezidento rinkimuose V. Putinas nebegalės kandidatuoti į vadovo postą.

Ilgametis KGB pareigūnas 1999 metais pakeitė tuometinį atsistatydinusį prezidentą Borisą Jelciną ir prezidento pareigas ėjo dvi kadencijas po ketverius metus. Vėliau šaliai ėmėsi vadovauti Dmitrijus Medvedevas. Tuo metu V. Putinas užėmė ministro pirmininko postą. Šis žingsnis leido jam išlikti valdžioje ir 2012metais vėl sėsti į aukščiausiąjį postą nepažeidžiant konstitucijos.

reklama

Aštuoni kandidatai ir vienas Rusijos prezidentas

V. Putino rinkiminė kampanija
+5