Su netikėtais nesklandumais susidūręs D. Adomaitis: L. Birutis siunčia visiems aiškias žinutes

Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis
© Alfa.lt

Palangos „Vanagupės“ viešbutyje šiandien susirinko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai, atstovausiantys komandai po kelių dienų vyksiančiuose atrankos į 2019 m. pasaulio čempionatą susitikimuose su Vengrijos ir Kosovo rinktinėmis.

reklama

Dainius Adomaitis į pajūrį, kaip ir keli žaidėjai, atvyko dar vakar, kadangi Klaipėdoje stebėjo Karaliaus Mindaugo taurės lemiamas kovas. Vis dėlto trenerį neseniai pasiekė ir ne itin malonios žinios – Vokietijoje rungtyniaujantys Žygimantas Janavičius ir Marius Grigonis stovyklą turėtų pasiekti tik šiandien vakare, kadangi iškilo problemų su skrydžiais.

„Kol kas yra problemų su tais, kurie turi atskristi, tai pirmiausia Ž. Janavičius ir M. Grigonis. Tikimės, kad jie rytoj jau galės prie mūsų prisijungti, o dėl kitų viskas lyg ir gerai.“

– Savaitgalį Klaipėdoje stebėjote Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą. Kokį įspūdį paliko finalas?

– Labai gerą. Manau, kad visi ir tikisi tokio krepšinio ir emocijų, kokios buvo. Žinoma, antroje pusėje „Žalgiris“ parodė, kodėl jie yra Eurolygos komanda ir kad žaidžia ten kiekvieną savaitę. Kai yra momentas, kada galima perlaužti rungtynes, jie žino, kaip tai padaryti.

reklama

– Edgarą Ulanovą matėte rinktinėje vasarą, pamatėte ir vakar, kai jis tapo naudingiausiu finalo žaidėju. Kokį įspūdį padarė jis, galbūt dar kažką pridėjo prie savo žaidimo?

– Jo didžiausias pliusas yra tas, kad jis geriausiai žaidžia svarbiausias rungtynes. Tiek atkrintamosiose, tiek finaluose jis neatsitiktinai tapo naudingiausiu žaidėju tiek pernai, tiek ir šiais metais. Jo žaidime atsiranda solidumo. Svarbiausia, kad tik jis būtų sveikas, ir manau, kad jo kreivė kils į viršų.

– Kurio iš turimų kandidatų žaidimą labiausiai norisi pamatyti, tam tikra prasme „pačiupinėti“?

– Lavrinovičiaus (juokiasi). Į visus norisi pasižiūrėti, ar gyvai, ar per televizorių stebėjau visų pasirodymus. Žinoma, labiausiai domina jaunimas, kaip jie atrodys bendrame kontekste prie kitų žaidėjų. Matėte, tas pats Echodas žaidė KMT finale ir kiekvienos tokios rungtynės jiems yra svarbios ir nauja, gera patirtis.

– Ar galima tikėtis, kad šansus žaisti šį kartą gaus praėjusį kartą už dvyliktuko ribos per abejas rungtynes likę Arnoldas Kulboka ir Laurynas Birutis?

reklama

– Pirmiausia yra treniruotės, ir jie turės viską įrodyti ten. Tam juos kvietėmės praėjusį kartą, kad galėtume įsivesti į sistemą ir kad jiems dabar būtų lengviau. Pagal tai, kaip jie atrodys, mes ir priimsime sprendimus. Bet tikrai norime, kad jie sėkmingai pasirodytų ir žaistų.

– Laukiantys varžovai – Vengrija ir Kosovas. Jei su pastaraisiais jau teko žaisti, tai kokį įspūdį palieka vengrai?

– Gerą įspūdį. Žinant, kad jie pasistiprino natūralizuotu amerikiečiu, kuris jiems įžaidėjo pozicijoje duos patirties ir solidumo, tai tikrai yra gera komanda, kuri neblogai žaidė ir Europos čempionate. Kovojo su serbais, laimėjo prieš čekus ir rumunus, tad tai tikrai yra gera komanda.

– Ž. Janavičius atvyks tik šiandien vėlai vakare. Ar tai kažkiek jaukia jūsų planus?

– Ne, šiandien treniruotė bus skirta žaidėjams, kad tie, kurie rungtyniavo arba ilgai keliavo, atsistatytų. Tikslas bus suaktyvinti jų fizinį aktyvumą ir apsidrausti nuo mažų traumų, taip pat ir pasižiūrėti taktinius dalykus.

reklama

– Ši pasirengimo stovykla – itin trumpa. Į ką reiktų koncentruotis?

– Daugmaž žinome, ką turėjome pirmajame „lange“, tad drastiškų pakeitimų nebus. Norisi pasižiūrėti naujas situacijas, prisitaikyti prie žaidėjų, kuriuos dabar jau turėsime, pavyzdžiui, sugrįžtančio Mariaus (Grigonio). Tikslas yra kiek pašlifuoti ir paklijuoti žaidimą, kad visi kartu žinotume, ko siekiame.

– Koks vaidmuo yra planuojamas M. Grigoniui ir kas galėtų tapti rinktinės lyderiu, kaip tai nutiko su Eimantu Bendžiumi praėjusį kartą?

– Kiekvienose rungtynėse juo gali tapti kitas žmogus. Esame tokia komanda, kuri negali pasakyti, kad turime vieną lyderį. Priešininkai, žinoma, dedasi akcentus, yra gal žaidėjų, kurie jau yra žaidę rinktinėje ar gerai rungtyniauja savo klubuose. Tačiau manau, kad svarbiausia yra komandinis žaidimas ir kad kiekvienas įneštų savo indėlį.

Grigonio galimybes mes žinome. Šiuo metu daugiau problemų turime trečiojoje pozicijoje, o jis yra tas žaidėjas, kuris rungtyniauja nuo įžaidėjo iki lengvojo krašto puolėjo, tad galbūt šį kartą jam daugiau teks parungtyniauti būtent toje pozicijoje.

reklama

– Rokas Giedraitis praėjusį kartą buvo mažiausiai rungtyniavęs rinktinės žaidėjas. Tada buvo kalbama apie jo gynybą. Ar pamatėte per tą praėjusį laiką kažkokių pokyčių jo žaidime?

– Jis dabar turi gerą vidinį pasitikėjimą savimi. Matyti, kad dabar jis pasitiki savimi, tuo, ką daro. Dėl to ir jo sprendimai gynyboje yra geresni. Žinoma, problemų jis turi, jam jas reikės „išgyvendinti“, o mums – jam padėti tai padaryti. Jo laukia tikrai svarbus vaidmuo.

– KMT turnyre itin galingai prieš Kauno „Žalgirį“ sužaidė L. Birutis. Kur pamatėte jo progresą ir tobulėjimą, žinant tai, kad „Šiauliuose“ jis turi itin gerą sezoną?

– Laurynas turi labai gerą sezoną. Teko stebėti keletą rungtynių žiūrint į jį atidžiai, jau neįskaitant to paskutinio mačo su „Žalgiriu“, kur jis apskritai sužaidė fantastiškai. Kiekvieną trenerį džiugina jauno žaidėjo progresas ir jis tikrai tai demonstruoja bei siunčia žinutes visiems. „Žalgiriui“ jis siunčia žinią, kad „tuk tuk, aš jau čia, noriu į „Žalgirį“ ir žaisti Eurolygoje“, o atvažiavęs į rinktinę turbūt visiems aukštaūgiams sakys „tuk tuk, aš noriu užimti tavo vietą”. Jis viską rodo aikštelėje.

reklama