Baikerio nužudymu įtariamas L. Baltrūnas išleistas iš Lukiškių: vyrui uždės apykoję

Laurynas Baltrūnas paleidžiamas iš kalėjimo
Laurynas Baltrūnas paleidžiamas iš kalėjimo
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-02-19 13:05

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį nutarė paleisti į laisvę baikerio Aivaro Kilkaus-Kumpio nužudymu įtariamą klubo „Vorai MC“ prezidentą Lauryną Baltrūną-Oblių.

reklama

Tiesa, prokurorai suskubo tokį sprendimą apskųsti, tačiau liko nieko nepešę – ketvirtadienio popietę Vilniaus apygardos teismas atmetė skundą.

Pirmadienį, kiek po vidurdienio, L. Baltrūnas buvo išgabentas iš Lukiškių kalėjimo.

Pareigūnai pagrindinį įtariamąjį patys nuveš į jo namus, nes pastarajam yra taikomos kitos kardomosios priemonės.

reklama


Laurynas Baltrūnas paleidžiamas iš kalėjimo© Edvard Blaževič

L. Baltrūnas turės nešioti specialią apykoję, taip pareigūnai bus tikri, kad nėra pažeidžiamos kardomosios priemonės taisyklės.

Advokatą stebino įtarimai, kodėl kalbama apie nužudymą

Penktadienį Alfa.lt vienas L. Baltrūną ginančių advokatų patvirtino, kad Vilniaus apygardos teismas atmetė prokurorų skundą dėl ankstesnio teismo sprendimo, kuriuo nutarta L. Baltrūną-Oblių paleisti į laisvę. 

Advokatui nuostabą kėlė sprendimo priėmimo greitis.

„Greitis buvo rekordinis. Tikrai neteko matyti per praktiką, kad per parą viskas būtų – ir paduoti skundą, ir bylą paskirti, ir išnagrinėti, ir paskelbti. Tai lygiai para buvo“, – stebėjosi S. Juzukonis.

Kalbėdamas apie bylą, advokatas stebėjosi ir kitais teisėsaugos veiksmais prieš jo ginamąjį. Anot jo, susidaro įspūdis, kad L. Baltrūną-Oblių už grotų norintys laikyti prokurorai tiesiog bando ginti savo interesus, galimai pamindami žmogaus teises.

„Požiūrio klausimas buvo, žvelgiant į visą šitą situaciją. Ar vis dėlto svarbiau teisė kaip įstatymų viršenybė ir žmogaus teisės, ar tam tikri institucijų – šiuo atveju ikiteisminio tyrimo įstaigų, prokuratūros – savigarba, jų interesai? Kas aukščiau?“ – svarstė S. Juzukonis.

Anot advokato, teisėsaugos atstovai iš esmės jokių naujų duomenų šioje byloje nesugebėjo surinkti nuo praėjusių metų gruodžio.

„Kodėl nužudymas? Kas čia nusprendė, kad A. Kilkus yra nužudytas? Iš bylos duomenų kaip tik mes matome, kad duomenų nepadaugėjo, ten kalba apie visai kitus dalykus. [...]

Naujų duomenų, aplinkybių, dėl ko dar reikėtų laikyti suimtą L. Baltrūną, dėl to, kad jie pasistūmėtų į priekį ir, sakykime, pasiektų daugiau, nepateikė nuo praeitų metų, tai yra nuo 2017 m. gruodžio 14 d., kada teismas tenkino prašymą iš dalies ir tik dviem mėnesiams suėmimą paskyrė. Šiandien pas tą pačią teisėją atėjo lygiai su tais pačiais segtuvais, su tais pačiais duomenimis“, – kalbėjo S. Juzukonis.

A. Kilkus spalio 15 d. apie 17 val. motociklu išvyko iš namų Vilniuje ir negrįžo. Pareigūnai po poros dienų miške prie Varėnos rado jo motociklą. Spalio 20-ąją sulaikytas L. Baltrūnas, bet jis pareigūnams nieko neatskleidė.

Dingusio baikerio artimieji vykdė A. Kilkaus paieškas, tačiau jos buvo bevaisės. 


reklama

Baikerio nužudymu įtariamas L. Baltrūnas išleistas iš Lukiškių: vyrui uždės apykoję

Laurynas Baltrūnas paleidžiamas iš kalėjimo
+13