Olimpinių žaidynių prasmė: auksą laimėjusi japonė puolė ne džiūgauti, bet guosti šeimininkės

Kova tarp japonės Nao Kodaira ir Pietų Korėjos atstovės Lee Seung-Hwa buvo laukiama visą šios rungties laiką.
Kova tarp japonės Nao Kodaira ir Pietų Korėjos atstovės Lee Seung-Hwa buvo laukiama visą šios rungties laiką.
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-02-19 11:21

Dramatiškomis lenktynėmis Pjongčango trasoje baigėsi moterų 500 metrų greitasis čiuožimas, kur susikovė dvi elitinės sportininkės.

Kovos tarp japonės Nao Kodaira ir Pietų Korėjos atstovės Lee Seung-Hwa buvo laukiama visą šios rungties laiką.

Abi atletės jau keletą metų neužleidžia podiumų viršūnės ir demonstruoja geriausius rezultatus.

Šis kartas buvo ne išimtis, ir sportininkės susitiko finale Pjongčange.

Šį kartą greitesnė buvo japonė N. Kodaira, aplenkusi savo varžovę beveik 0,4 sekundės dalimis, ir pasidabino auksu.

reklama

Tiesa, pasaulį iš karto apskriejo namuose auksą laimėti bandžiusios Pietų Korėjos sportininkės emocijos. Čiuožėja vos tik supratusi, kad liko be olimpinio aukso sunkiai tvardė emocijas, o ant arenos ledo krito jos ašaros.

N. Kodaira nepuolė džiaugtis iškovotu auksu, o pričiuožė prie savo pagrindinės konkurentės ir paguodė ją, suprasdama, kad šeimininkei tai buvo žūtbūtinės lenktynės, kurias šį kartą ji pralaimėjo.

„Man nesvarbu, kokį medalį iškovoti, auksą, sidabrą ar brozą, esu du kartus tapusi olimpine čempione, tačiau norėjau padovanoti Pjongčango publikai šventę, norėjau laimėti dėl jų“, – po lenktynių sunkiai laikydama ašaras sakė Lee Seung-Hwa.

Tiesa, P. Korėjos aistruoliai nusiminę buvo kelias pirmąsias akimirkas po finišo, vėliau jie griausmingais aplodismentais palaikė savo atletę ir džiaugėsi puikiu jos pasirodymu.

„Pričiuožusi prie manęs ji pasakė, kad manimi didžiuojasi, aš atsakiau, kad jaučiu pasididžiavimą ir ja, nes ji jau buvo laimėjusi čia du kartus, tad ji laimėjo tris kartus. Mes kalbėjome apie tai“, – paklausta, kokie buvo abiejų sportininkių žodžiai po finišo sakė P. Korėjos sportininkė.

Sportininkė iš Japonijos atskleidė, kad nesvarbu, kokia būna arši kova lenktynių trasoje ir įtampa prieš lenktynes, vėliau vos tik finišavus viskas tampa gerokai paprasčiau ir kasdieniškiau, o sporto ir olimpinių žaidynių esmė – sujungti atletus.

„Sportas gali suvienyti pasaulį, tai paprasta“, – žurnalistams sakė japonė.

reklama