Žmonės dalijasi šalies ligoninėse gaunamo maisto nuotraukomis: kai kurie sergantieji linkę pasninkauti

Lietuvos ligonių maistas
Lietuvos ligonių maistas
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-02-19 20:15

Ne kiekvienam yra tekę bent vieną parą praleisti vienoje iš šimtų Lietuvos ligoninių ir ragauti pacientams čia patiekiamą maistą. Rimtų negalavimų išvengusiems gali būti sunku įsivaizduoti, kokiais produktais ir gaminiais stengiamasi užtikrinti žmonių sveikatą. Feisbuke milžiniško populiarumo sulaukė tinklaraščio „Riebus katinas“ nuotraukų albumas, kuriame užfiksuoti keli šimtai Lietuvos ligonių virtuvių kulinarinių „šedevrų“.

reklama

Tinklaraštininkas Riebus katinas „Facebook“ paskyroje yra įkėlęs beveik 200 nuotraukų albumą. Čia įamžinta, ką kasdien gauna valgyti Lietuvos ligoninių pacientai. Apetito nekeliančiuose kadruose matyti daug tarkuotos „daktariškos“ dešros, juodos duonos, batono, pieniškų dešrelių, permatomų sriubų, ryškių troškinių, lėkštėse plaukia pieniškos miežinės ir perlinės košės, paskanintos šviežiais ir kiek papuvusiais vaisiais, o kai kuriuos patiekalus sudaro vos keli kąsniai.

Pasirodo, po operacijų ir procedūrų ligoninėse patiekiamu maistu nepatenkinti žmonės patys ėmė siųsti nuotraukas šią iniciatyvą pradėjusiam tinklaraštininkui, kai jis pasidalijo atsitiktinai internete užtiktu kadru.


Lietuvos ligoninių maistas („Riebaus katino“ nuotr.)© „Facebook“

„Prisiminiau savo artimųjų patirtį ir supratau, kad niekas nesikeičia, ir, kas svarbiausia, niekam net neįdomu. Tada įkėliau nuotrauką su skumbre ir paklausiau, ar būtų įdomus toks albumas. Na, tada ir pasipylė kaip iš gausybės rago. Kuo toliau, tuo smagiau“, – teigė Riebus katinas.

Komentaruose po nuotraukomis žmonės piktinasi, kad, kai ligoninėse lankosi aukšti valdžios atstovai, ligoniams patiekiamas daug geresnis maistas, tokiu būdu nuslepiant tikrąją padėtį. Kartais skurdžias porcijas žmonės ironiškai giria kaip itin tinkamas pasninkui, o skaidrią sriubą prilygina vandeniui su smėliu.


Lietuvos ligoninių maistas („Riebaus katino“ nuotr.)© „Facebook“

Tinklaraščio autorius nurodo, kad sulaukia daug itin panašių nuotraukų, taigi ši situacija nėra būdinga tik kuriai nors vienai Lietuvos gydymo įstaigai.

Palyginimui dabar Riebaus katino feisbuko paskyroje yra skelbiami ir užsienio ligoninėse patiekiami patiekalai. 

reklama

Žmonės dalijasi šalies ligoninėse gaunamo maisto nuotraukomis: kai kurie sergantieji linkę pasninkauti

Lietuvos ligonių maistas
+3