Lyg namie rungtyniavęs „Žalgiris“ nukovė „Lietuvos rytą“ ir iškovojo pirmą sezono trofėjų

Lietuvos rytas - Žalgiris
© Dmitrijus Radlinskas
2018-02-18 17:36

Tokių emocijų Klaipėdos arenos tribūnos dar nėra mačiusios. Sausakimšai užsipildžiusi uostamiesčio „Švyturio“ arena išvydo puikią dviejų stipriausių Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro komandų dvikovą.

Lyg namie žaidusi ir didžiosios dalies Klaipėdoje susirinkusių aistruolių palaikoma Kauno „Žalgirio“ komanda 81:62 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ bei antrus metus paeiliui iškovojo KMT trofėjų.

Emocingose ir itin daug fizinės kovos turėjusiose nuostabiai startavę kauniečiai jau pirmosiomis minutėmis įgijo 8 taškų persvarą, tačiau „Lietuvos rytas“ nesudėjo ginklų ir antrojo kėlinio pradžioje jau pats pirmavo 6 taškais (25:31).

Vis dėlto dar sykį į priekį po pertraukos šovęs „Žalgiris“ atgal nebesižvalgė. Dar trečiajame kėlinyje jų persvarą pasiekė 11 taškų, o ketvirtojo kėlinio viduryje Edgaro Ulanovo vedamiems kauniečiams įgijus 16 taškų persvarą „Švyturio“ arenos tribūnos ėmė sproginėti iš džiaugsmo.

E. Ulanovas finale buvo itin efektyvus. Puolėjas per 28 minutes pelnė 22 taškus (6/8 dvit., 2/2 trit., 4/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 24 naudingumo balus. Puolėjui esant aikštėje žalgiriečiai varžovus pranoko net 27 taškų skirtumu. E. Ulanovas dideliam „Žalgirio“ aistruolių džiaugsmui buvo pripažintas ir naudingiausiu finalo žaidėju.

„Žalgiriui“ tai tapo antruoju KMT titulu iš eilės. Pernai finale jie nukovė Panevėžio „Lietkabelį“, o pirmajame turnyre Vilniuje prieš dvejus metus triumfavo „Žalgirį“ finale nugalėjęs „Lietuvos rytas“.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 22, A. White'as 14, K. Pangosas 11, A. Kavaliauskas 10.

„Lietuvos rytas“: Ch. Krameris 16, L. Mavrokefalidis ir B. Madgenas po 8.

Mačo eiga:

Su įspūdingu nusiteikimu rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ susitikime netruko šauti į priekį – 8:0. Aistringai didžiosios dalies Klaipėdoje susirinkusių sirgalių palaikomi kauniečiai persvarą išlaikė ir po Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės (12:5).

Tiesa, netrukus Egidijus Mockevičius įspūdingai sugrūdo kamuolį per Antaną Kavaliauską, o „Lietuvos rytas“ pamažu ėmė tirpdyti savo atsilikimą (20:17). Ketvirčio pabaigoje „Švyturio“ arenoje jau galima buvo išgirsti kiek menkesnes „Lietuvos ryto“ aistruolių pajėgas, o vilniečiai po 10 minučių emocingos kovos atsiliko vos tašku (20:19).

„Žalgirio“ sunkumai prasitęsė ir po trumpos pertraukos, po kurios „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (20:23). Lietuvos čempionams ir toliau itin sunkiai sekėsi rinkti taškus, o sostinės ekipa sugebėjo išlaikyti minimalią persvarą (25:26). Netrukus Šarūnas Jasikevičius už nuolatinius ginčus buvo nubaustas technine pražanga, o Chriso Kramerio taiklus tolimas metimas su atakos laiko sirena padidino vilniečių persvarą jau iki 6 taškų (25:31).

Gerą varžovų atkarpą nutraukė 5 taškus iš eilės pelnęs Aaronas White'as, du taškus su pražanga pelnė Edgaras Ulanovas ir žalgiriečiai vėl išsiveržė į priekį (33:31). Tiesa, kiek sėkmingiau prieš pertrauką sužaidęs „Lietuvos rytas“ vėl susigrąžino pranašumą (33:35).

Antrąją rungtynių pusę, kaip ir pirmąją, sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“. Kauniečiai netruko išlyginti rezultatą, o po Axelio Toupane'o taiklaus tritaškio ir išsiveržti į priekį (42:39). Sėkmingai ir antroje ketvirčio pusėje žaidę žalgiriečiai pratęsė savo spurtą iki 10:0 bei susigrąžino didžiausią iki tol turėtą 8 taškų pranašumą (47:39).

Siekdamas išvengti tolesnio žalgiriečių tolimo į priekį R. Kurtinaitis pirmą kartą į aikštę metė T. Petersoną, tačiau įsibėgėjusio „Žalgirio“ traukinio tai nesustabdė - A. White'as fantastiškai įdėjo „iš viršaus“, puikų reidą surengė Paulius Valinskas ir laikinosios sostinės atstovai pabėgo dviženkliu skirtumu (59:48). Vis dėlto kėlinį tritaškiu užbaigė Jimmy Baronas ir vilniečiai vėl kiek priartėjo (60:53).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo sėkmingesne „Lietuvos ryto“ atkarpa, kuri buvo vainikuota nesportine Brandono Davieso pražanga. Vis dėlto žalgiriečiai netrukus pelnė keturis taškus paeiliui bei vėl susigrąžino dviženklę persvarą (69:58), o pratęsė spurtą ir po R. Kurtinaičio pertraukėlės įgijo pergalingą pranašumą (81:62).