Tarp elitinių biatlonininkų startavusiam T. Kaukėnui sukliudė netaiklūs šūviai

Tomas Kaukėnas
© Vytautas Dranginis
2018-02-18 14:12

Tomas Kaukėnas šiandien stojo į paskutinį savo startą Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

Kiek anksčiau geriausią rezultatą nepriklausomos Lietuvos istorijoje pasiekęs biatlonininkas šiandien gavo teisę pasirodyti tarp elitinių šio sporto atstovų 15 kilometrų masinio starto lenktynėse.

Vis dėlto startas kartu su kitais 29 geriausiai Pietų Korėjoje pasirodžiusiais biatlono atstovais T. Kaukėnui kiek prisvilo. 5 sykius iš 20 į taikinius nepataikęs lietuvis nuo čempionu tapusio prancūzo Martino Fourcade'o atsiliko 3 min. 10,7 sek. ir liko paskutinėje, 30-oje, vietoje.

Distanciją lietuvis įveikė per 38 min. 58 sek. ir nuo 29 vietą užėmusio prancūzo Quentino Maillet Fillono atsiliko vos puse sekundės. Sidabrą iškovojo vokietis Simonas Schemppas, o bronza džiaugėsi norvegas Emilis Svendsenas.

Be masinio starto lenktynių, T. Kaukėnas Pjongčange startavo dar trijose rungtyse. Geriausiai jam sekėsi 12,5 km persekiojimo lenktynėse, kuriose 13-ąją vietą užėmęs sportininkas pasiekė geriausią biatlono rezultatą olimpinėse žaidynėse per nepriklausomos Lietuvos istoriją.

10 km sprinto varžybose lietuvis liko 17-as, o prasčiausiai jam susiklostė 20 km individualios lenktynės, kuriose itin netaikliai šaudęs T. Kaukėnas liko vos 78-as tarp 86 dalyvių.

Pjongčange varžėsi ir kitas Lietuvos biatlonininkas - Vytautas Strolia, tačiau jis liko toli nuo geriausiųjų, galinčių startuoti masinio starto lenktynėse, trisdešimtuko.