Lenkijos premjero žodžiai apie Holokaustą papiktino Izraelį

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis Miuncheno saugumo konferencijoje
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis Miuncheno saugumo konferencijoje
© SCANPIX/REUTERS
Alfa.lt
2018-02-18 09:01

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu piktai reagavo į Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio teiginius Miuncheno saugumo konferencijoje, kad žydai buvę tarp Holokausto vykdytojų.

reklama

B. Netanyahu pareiškė, kad tai esą „skandalinga“ ir rodo „nesugebėjimą suprasti istorijos“.

M. Morawieckis per spaudos konferenciją atsakė į Izraelio žurnalisto klausimą, ar Lenkijoje nuo šiol nebebus galima sakyti, kad lenkų tautybės asmenys prisidėjo prie Holokausto.

„Nepaprastai svarbu pirmiausiai suprasti, kad, žinoma, už tai nebus baudžiama, kad nebus laikoma nusikaltimu sakyti, kad buvo lenkų vykdytojai – kaip buvo žydų vykdytojai, rusų vykdytojai, ukrainiečių vykdytojai – ne vien vokiečių vykdytojai“, - sakė Lenkijos premjeras.

Vos prieš kelias savaites Izraelis pasmerkė Lenkijos Senato priimtą teisės akto projektą, kuriuo numatoma drausti kaltinti Lenkijos valstybę ar tautą prisidėjus prie nacių nusikaltimų Antrojo pasaulinio karo metais. Už tokius veiksmus ketinama skirti baudą ar netgi įkalinimą iki trejų metų.

reklama

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda kiek vėliau kreipėsi į šalies aukščiausiąjį teismą, kad šis įvertintų teisės akto konstitucingumą.

reklama