„Oro karaliaus“ konkurse užtikrintai triumfavęs „Juventus“ amerikietis kuklinosi: nesitikėjau laimėti

Kennethas Gainesas
Kennethas Gainesas
© Dmitrijus Radlinskas

Klaipėdoje vykstančioje Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) be krepšinio kovų vyksta ir įvairūs kiti renginiai. Vienas iš jų – „Oro karaliaus“ konkursas, kuriame šiandien susigrūmė keturi Lietuvos krepšinio lygos krepšininkai ir vienas kviestinis svečias – „Lietuvos ryto“ dublerių komandai „Perlui“ atstovaujantis 18-metis Domantas Vilys.

reklama

Konkurso nugalėtoju tapo Utenos „Juventus“ atstovaujantis Kennethas Gainesas. Amerikietis finale nugalėjo D. Vilį, o prieš tai nurungė ir komandos draugą Utenoje Laroną Dendy, Klaipėdos „Neptūno“ puolėją Matą Juciką ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ lyderį Viačeslavą Bobrovą.

Krepšininkai finale atliko po tris dėjimus, o pergalę amerikiečiui lėmė skrydis ir dėjimas prakišus kamuolį tarp kojų, už kurį jis sulaukė beveik maksimalaus įvertinimo – 49 balų. Iš viso jis finale surinko 144 balus, kai D. Vilio surinktų taškų skaičius siekė 137.

Pirmajame etape K. Gainesas surinko 94 balus ir pranoko D. Vilį (89), M. Juciką (82), V. Bobrovą (81) ir L. Dendy (80).

Už pergalę K. Gainesui atiteko 1 500 eurų čekis ir nugalėtojo trofėjus.

reklama

„Buvo puikus konkursas. Jaunasis vyrukas (D.Vilys) parodė puikius dėjimus, aš to net nesitikėjau. Puiku ir laimėti šį konkursą“, - po konkurso sakė pats jo nugalėtojas.

Amerikiečio galimybėmis dėti į krepšį Lietuvos krepšinio gerbėjai įsitikinti galėjo jau ir per LKL kovas, tačiau pats žaidėjas tikina, kad apie pergalę konkurse jis nesusimąstė.

„Nesitikėjau laimėti, tačiau to tikėjosi mano komandos draugai ir vadovai. Norėjau tiesiog eiti į aikštelę ir padaryti taip, kad žiūrovai būtų laimingi“, - sakė K. Gainesas.

Amerikietis konkurse atliko ne vieną įspūdingą dėjimą, tačiau vieną iš jų jis išskiria kaip patį sudėtingiausią.

„Sunkiausias buvo dėjimas prakišus kamuolį tarp kojų. To nedariau jau ilgą laiką, tačiau galiausiai man pavyko tą padaryti“, - sakė K. Gainesas.

reklama

Konkurso finale abu dalyviai bandė įkrauti kamuolį iš viršaus per savo tiesioginį konkurentą, tačiau D. Viliui pirmuoju bandymu to padaryti nepavyko – jaunasis lietuvis rėžėsi į amerikietį. Kokios mintys tuomet aplankė „Juventus“ krepšininką?

„Tiesiog tikėjausi, kad jis nesusižeidė. Be to, norėjau, kad jis atliktų tą dėjimą, kadangi nenorėjau laimėti taip jau lengvai“, - aiškino „Juventus“ puolėjas.

Tiesa, į Klaipėdą amerikiečiui teko vykti tik kaip „Oro karaliaus“ konkurso dalyviui, kadangi trečiadienį vykusiame KMT ketvirtfinalyje „Juventus“ itin skaudžiai, po pratęsimo nusileido „Lietuvos rytui“. K. Gainesui ši nesėkmė buvo itin skaudi.

„Nemiegojau visą naktį ir žiūrėjau rungtynių įrašą. Susiskambinau su savo tėčiu ir kalbėjau su juo apie tai, ką galėjau padaryti geriau. Buvo skausminga pralaimėti tas rungtynes“, - sakė amerikietis.

Kokį dėjimų meistrą K. Gainesas laiko savo idealu?

reklama

„Visų laikų geriausiu dėjimu laikau Vince‘ą Carterį. Kai buvau jaunesnis, nuolat žiūrėjau jo rungtynes. Džiaugiuosi, kad galėjau reprezentuoti savo šalį Lietuvoje ir tą daryti sėkmingai“, - atskleidė K. Gainesas.

reklama