Klaipėdoje startavusiame KMT turnyre pirmasis į finalą žengė „Lietuvos rytas“

Mindaugas Girdžiūnas
© Dmitrijus Radlinskas
2018-02-17 15:53

Klaipėdoje startavo grandiozinis Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro renginys.

Jo starte, pirmajame pusfinalyje, susigrūmė didžiausią sensaciją ketvirtfinalyje pateikusi ir Klaipėdos „Neptūną“ eliminavusi Alytaus „Dzūkija“ bei Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Rungtynėse beveik visą laiką pirmavo ir galiausiai jas rezultatu 81:61 (21:9, 14:17, 25:18, 21:17) laimėjo antrojo KMT trofėjaus siekiantys „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Susitikimo pradžioje apytuštėje, bet pamažu beveik užsipildžiusioje „Švyturio“ arenoje alytiškiai apylygį rezultatą išlaikė tik apie pusę pirmojo kėlinio, kai atsiliko tik 9:8. Vis tik tuomet vilniečiai maždaug 10 minučių atkarpą pirmajame ir antrajame kėliniuose laimėjo net 18:1 ir įgiję triuškinamą persvarą (27:9) atrodė, jog išsprendė visus reikalus.

Alytiškiai dar buvo sugrįžę į rungtynes, kai laimėjo atkarpą 15:4 ir „Dzūkija“ buvo priartėjusi iki 7 taškų (24:31), bet „Lietuvos rytas“ arčiau varžovų neprisileido ir trečiojo ketvirčio pradžioje vėl susigrąžino užtikrintą pranašumą (40:25).

Tiesa, net ir po šio smūgio „Dzūkijos“ žaidimas galutinai nesugriuvo. Alytiškiai nepaleido varžovų didesniu negu 18 taškų skirtumu, o lemiamo ketvirčio viduryje netgi sumažino atsilikimą iki vienženklio skirtumo (56:65). Vis dėlto rimtesnės grėsmės varžovams Alytaus komanda nebesuteikė ir vilniečiai žengė į KMT finalą po metų pertraukos.

Į Klaipėdą sostinės komanda atvyko be gripu susirgusio Traviso Petersono. Tiesa, komandai jau galėjo padėti trečiadienį nugarą susižeidęs Chrisas Krameris.

„Švyturio“ arenoje gana priešiškai pasitikto „Lietuvos ryto“ gretose rungtyniavo ir pirmą kartą po išvykimo iš „Neptūno“ į uostamiestį grįžęs Mindaugas Girdžiūnas. Gynėjas, žengdamas į aikštė, buvo pasitiktas švilpimu, o iš viso per 17 minučių jis pelnė 14 taškų.

Ketvirtfinaliuose „Lietuvos rytas“ ir „Dzūkija“ eliminavo atitinkamai Utenos „Juventus“ ir „Neptūno“ komandas.

Rytoj vyksiančiame KMT finale „Lietuvos rytas“ susikaus su Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtojais. Antrasis pusfinalis įvyks šiandien 16:30 val. Po jo Klaipėdos arenoje bus surengtas ir „Oro karaliaus“ konkursas, kuriame varžysis keturi LKL komandoms atstovaujantys krepšininkai ir kviestinis svečias, 18-metis „Lietuvos ryto“ dublerių žaidėjas Domantas Vilys.

„Lietuvos rytas“: L. Mavrokefalidis 19, M. Echodas 15, M. Girdžiūnas 14, B. Madgenas 11.

„Dzūkija“: N. Stylianou ir P. Petty po 13, P. Danisevičius ir Paulius Petrilevičius po 12.