Atradimas: Vilkaviškyje auga ąžuolas, Lietuvos valstybės šimtmečio bendraamžis

Vilkaviškyje prie Nepriklausomybės paminklo augantis ąžuolas tarpukariu ir dabar.
Vilkaviškyje prie Nepriklausomybės paminklo augantis ąžuolas tarpukariu ir dabar.
© Renaldas Žilinskas
„SANTAKA“
2018-02-17 11:30

Bevartant senas nuotraukas galima atrasti labai įdomių dalykų. Tuo įsitikino arboristas, Lietuvos arboristų asociacijos vadovas Renaldas Žilinskas.

reklama

Benaršydamas internete, portale „Lietuva senose fotografijose“, vilkaviškietis aptiko apie 1930 m. darytą nuotrauką, kurioje matomas anuometinis Nepriklausomybės paminklas, stovėjęs Vilkaviškyje prie Šv. Kryžiaus bažnyčios.

Arboristą sudomino greta paminklo augantis ąžuoliukas, greičiausiai sodintas dar 1923 m., kai buvo pastatytas minėtas paminklas.

„Nuvažiavęs apžiūrėti paminklo aptikau, jog toje pačioje vietoje, kuri užfiksuota nuotraukoje, auga didelis ąžuolas. Nors kaip šimtametis medis jis atrodo gana menkas, tačiau, įvertinus jo augimo sąlygas, visai nenuostabu, kad jis ne toks didelis kaip, pavyzdžiui, laukuose ar miške augantys jo giminaičiai. Nuotraukoje matyti, jog prie paminklo pasodintas jau gerokai ūgtelėjęs keleto metų medelis, tad visai gali būti, kad dabar jam – šimtas metų“, – savo atradimu pasidalijo R. Žilinskas.

Arboristas sako, jog senu medžiu vertėtų pasirūpinti jau vien dėl to, kad tokių medžių Vilkaviškyje nėra labai daug. Tiesa, paminklas nepriklausomybei 1991 m. buvo atstatytas, tačiau akivaizdu, kad medis išliko nuo senų laikų.

reklama