Rinktinės treneris iškalbingai pakomentavo D. Motiejūno situaciją: nesinori įkalbinėti žaidėjų

Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas
  © Fotodiena.lt
Alfa.lt
2018-02-08 11:53

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis šiandien paskelbė galutinį 14 žaidėjų, rungtyniausiančių per ateinančias atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes, sąrašą.

Jame, kaip ir galima buvo tikėtis, ir vėl nėra Eurolygos žaidėjų, kurių strategas nesitiki sulaukti dėl besitęsiančio FIBA ir Eurolygos konflikto. Tiesa, į sąrašą nebuvo įtraukta ir dar viena žymi pavardė – Donatas Motiejūnas. Šandongo „Golden Stars“ žaidžiantis puolėjas nėra traumuotas, o Kinijos krepšinio lygoje numatyta beveik trijų savaičių pertrauka, tačiau, kaip teigė pats D. Adomaitis, iš žaidėjo stovyklos nebuvo gautas joks atsakymas.

reklama

„Visiems kandidatams buvo išsiųsti kvietimai, į kuriuos klubai visada atsako. Šį kartą kai kurie klubai neatsakė, tačiau patys žaidėjai pasakė, kad tikrai atvyks, o iš Donato klubo nebuvo sulaukta jokio atsakymo. Tik vakar buvo susisiekta ir pasakyta, kad kreiptųsi į federaciją. Manau, kad turime žaidėjų sąrašą ir remkimės tais žaidėjais, kurie, kaip žinome, nori atstovauti rinktinei“, – teigė Lietuvos rinktinės strategas.


Visgi ne Eurolygos ir NBA klubai uždrausti žaidėjams atvykti į rinktinę negali, tad panašu, kad padėti komandai noru netryško pats aukštaūgis. Apie tai netiesiogiai užsiminė ir pats D. Adomaitis.

„Man, kaip treneriui, labai svarbu, kad žaidėjai norėtų atvažiuoti į rinktinę ir man nereikėtų jų įkalbinėti. Toks būtų mano trumpas komentaras, o daugiau veltis į kalbas nesinori“, – sakė treneris.

Lyginant su praėjusiu atrankos „langu“, vykusiu lapkričio pabaigoje, komandoje neliko keturių krepšininkų. Gediminas Orelikas, Arnas Butkevičius ir Deividas Gailius patyrė traumas, o Šarūnas Vasiliauskas nebuvo pakviestas paties trenerio sprendimu.


Lietuvos rinktinės sąrašas

Lietuvos rinktinės sąrašas© Archyvas

„Kaip ir kalbėjau po praeito „lango“, nesinorėtų labai keisti sudėties. Bet atsiranda tokių situacijų, kai reikia prisitaikyti prie varžovų arba kažkokių nenumatytų atvejų. Jų atsirado daugiau, nei norėjosi, trys žaidėjai gavo traumas, tad atsirado naujų pavardžių. Norėjosi išbandyti kelis naujus žaidėjus, tarp jų ir Ž. Janavičių, kuris pakeitė Š. Vasiliauską. Be to, žaidžiant prieš Vengriją mums reikės labiau gynybinio tipo įžaidėjų, tad Ž. Janavičius mums gali padėti labiau“, – komentavo D. Adomaitis.

Galutiniame sąraše atsirado vietos ir ne vienam jaunam žaidėjui, tarp jų – ir „Lietuvos ryte“ puikiai atrodančiam Martynui Echodui.

„Jis buvo išplėstiniame sąraše ir prieš praeitą „langą“, o tada sprendimas dėl jo neįtraukimo į galutinį sąrašą buvo priimtas paskutinę akimirką. Dabar, kaip ir kalbėjome, jauni žaidėjai – Kulboka, Echodas, Birutis – gaus savo šansus. Viskas priklauso nuo treniruočių – kaip jie ten atrodys, kadangi niekas „už dyką“ minučių jiems neduos, jie turės jų nusipelnyti. Echodas rungtyniauja tikrai gerai ir solidžiai, tad bus įdomu jį išbandyti“, – žaidėją įvertino treneris.


Martynas Echodas

Martynas Echodas© Dmitrijus Radlinskas

Be jaunųjų krepšininkų, rinktinėje vėl atsirado vietos ir 38-erių Panevėžio „Lietkabelio“ veteranui Kšištofui Lavrinovičiui. Kokį vaidmenį jam ruošiasi skirti D. Adomaitis?

„Sugalvosime naujų derinių jam (juokiasi). Žinote, yra daug jaunų žaidėjų arba tų, kurie yra nebuvę dar rinktinėje, o Kšištofas, jeigu galima taip įvardyti, komandoje yra lyg „klijai“. Jis žino, kada pasakyti teisingą žodį arba patarti, jo indėlis yra ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Be to, ketvirta pozicija iškritus Gediminui (Orelikui) yra kiek silpnesnė, o Kšištofas yra tas žaidėjas, kuriuo galima pasitikėti“, – „brolio“ vaidmenį apibendrino treneris.

Galutiniame sąraše ir vėl nėra nė vienos Eurolygos žaidėjo pavardės. Dėl besitęsiančio karo tarp FIBA ir Eurolygos vis dar nėra suderinti turnyrų tvarkaraščiai, o tuo pačiu metu, kai Lietuvos rinktinė Klaipėdoje kausis su vengrais, Kauno „Žalgiris“ Stambule žais su „Anadolu Efes“.

„Jūs gal daugiau žinote apie tuos reikalus. Kiek teko girdėti, visi laukia Europos Komisijos teismo sprendimų ir tik tada viskas gali pajudėti, tik neaišku, į kurią pusę, čia ne man vertinti“, – plačiau komentuoti situacijos negalėjo D. Adomaitis.

Treneris tik prieš kelias dienas grįžo iš Jungtinių Valstijų, kur aplankė ir NBA rungtyniaujančius lietuvius – Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. D. Adomaitis teigė, kad pasikalbėjęs su aukštaūgių komandų vadovais pamatė, jog šie nesiruošia stabdyti jų nuo žaidimo rinktinėje vasarą.

„Žinios iš klubų pozityvios, jie nesiruošia daryti jokių kliūčių. Jie džiaugiasi, kad jų žaidėjai atstovauja nacionalinėms rinktinėms. Geras dalykas yra tas, kad tiesiai pabendravus jie sužinojo apie rungtynes ne tik rugsėjį, bet ir birželį, kas jiems kėlė nuostabą. Tai padės mums suderinti mūsų ir jų planus, kadangi jie ruošia žaidėjams individualias programas“, – sakė D. Adomaitis.

Į treniruočių stovyklą žaidėjai rinksis vasario 19-ąją, o rungtynes su Vengrija ir Kosovu Klaipėdoje žais atitinkamai vasario 23 ir 26 d.