Tradicinė ispaniška tortilija – visai ne tai, ką įsivaizduojate!

Ispaniška tortolija
Ispaniška tortolija

Mažai kas žino, kad tradicinė ispaniška tortilija nė kiek nepanaši į meksikietiškus paplotėlius. Ji veikiau primena sotų omletą ar apkepą. Siūlome išbandyti.

Reikės:

reklama

500 g bulvių

150 g svogūnų

4 kiaušinių

reklama

250 ml alyvuogių aliejaus

druskos, pipirų

Gaminimo būdas

Bulves nuskuskite ir supjaustykite mažais kubeliais (0,5–1 cm dydžio), pabarstykite druska (reikės nubraukto arbatinio šaukštelio). Svogūnus nulupkite ir smulkiai supjaustykite.

Keptuvėje įkaitinkite aliejų (apie 230 ml), suberkite bulves. Jos turi būti beveik apsemtos aliejumi. Sumažinkite temperatūrą iki vidutinės ir kepkite apie 12 min. Porą kartų pamaišykite.

reklama

Svogūnus pakepinkite kitoje (mažoje) keptuvėje su trupučiu aliejaus.

Kiaušinius išplakite dubenėlyje su trupučiu druskos ir pipirų.

Bulves išimkite iš aliejaus ir nuvarvinkite. Keptas bulves ir svogūnus sudėkite prie kiaušinių, sumaišykite ir palaikykite 3–5 min.

Keptuvėje įkaitinkite porą šaukštų aliejaus, supilkite tortilijos masę ir kepkite. Maišyti nereikia. Maždaug po 2 min., kai apačia apskrus, tortiliją apverskite. Geriausia tai padaryti pasinaudojant lėkšte. Uždėkite lėkštę, prispauskite ir apverskite keptuvę. Tada nuo lėkštės tortilija galės vėl gražiai nuslysti ant keptuvės. Kepkite dar porą minučių.

Prie tortilijos patiekite duonos ir salotų.

reklama