G. Trimakas lieka dirbti VDA: jo elgesys – nederamas, bet etikos kodekso ribose

Gintautas Trimakas
Gintautas Trimakas
  © „Facebook“

Nederamo seksualinio elgesio skandalai pareikalavo dviejų Vilniaus dailės akademijoje (VDA) dėstančių menininkų pareigybių, tačiau kaltinimų sulaukęs Gintautas Trimakas, kitaip nei Jonas Gasiūnas ir Arvydas Liepuonius, akademijoje dirbs ir toliau. 

Apie tai trečiadienį po Seimo Savižudybių ir smurto komisijos posėdžio žurnalistams pranešė VDA rektorius Audrius Klimas. „Manyčiau, kad jo nusižengimai yra Dailės akademijos etikos kodekso ribose. Kodeksas kalba apie tai, kad yra tam tikros sankcijos – papeikimas, griežtas papeikimas ir panašiai, tai nėra Baudžiamojo kodekso 152-ojo, aš dabar jau žinau, straipsnio dalykas“, – sakė rektorius.

Dėl šio fotomenininko elgesio normų peržengimo akademija buvo gavusi du neanoniminius skundus. G. Trimakui Vasario 16-ąją numatyta įteikti Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Įdomu tai, kad nors viešumoje pasigirdo ne vienas kaltinimas trims VDA dėsčiusiems menininkams, o vien dėl J. Gasiūno skundų – anoniminių ir atvirų – akademijos vadovybė sulaukė daugiau kaip dviejų dešimčių, ugdymo įstaigos studentai apie nederamo elgesio atvejus neprabilo anoniminėse anketose, pildytose praėjusių metų spalį.

„Gavome anoniminių grįžtamojo ryšio apklausos anketų duomenis, nė vienoje jų nėra požymių dėl seksualinio priekabiavimo“, – sakė rektorius A. Klimas.