I. Staškevičiaus privatumo kaina: už ilgai rinktas šeimos ir verslo paslaptis patikėtinis reikalavo milijonų

Darius Šulskis, Ignas Staškevičius
Darius Šulskis, Ignas Staškevičius
  © Edvard Blaževič

Vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų, koncerno „VP grupė“ akcininkas Ignas Staškevičius – buvusio artimo patikėtinio reketo auka. Milijoninę išpirką sumokėti turėjęs verslininkas šiuo metu su buvusiu savo vairuotoju Dariumi Šulskiu ir šio žmona Patricija santykius aiškinasi teisme.

Tylos kaina – milijonai

Vilniaus apygardos teisme atmosfera penktadienio rytą buvo įtempta – teismo salėje vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų susitiko su buvusiu savo artimu patikėtiniu, kuris, kaip dabar paaiškėjo, per savo tarnybos metus ne tik dirbo I. Staškevičiui, bet ir rinko apie savo darbdavį informaciją: filmavo, įrašinėjo pokalbius, kaupė faktus apie privatų gyvenimą ir verslo paslaptis. Teisme kadaise artimai bendravę vyrai sėdėjo skirtingose salės pusėse ir nepersimetė nė žodžiu.

Privatumo kaina – didelė: bylos duomenimis, sutuoktiniams I. Staškevičius už tylą jau buvo davęs 312 tūkst. eurų, kuriuos kaip dovaną įformino pas notarą, patvirtindamas, kad pinigus moka laisva valia. Tačiau D. ir P. Šulskiai, bylos duomenimis, norėjo dar 1,5 mln. eurų.

Vietoje pinigų sutuoktiniai dabar sulaukė turto arešto, kaltinimų dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, didelės vertės turto prievartavimo ir neteisėto disponavimo šaudmenimis. Tiesa, aiškintis, ar kaltinimai – pagrįsti, teismui niekaip nepavyksta: vienas posėdis buvo atidėtas prokurorui paprašius nušalinti D. Šulskio advokatą, o penktadienį bylą teko atidėti, kadangi nedalyvavo P. Šulskienė – nėščia moteris, kuriai uždrausta lankytis Vilniaus „Akropolyje“, kadangi čia dirba I. Staškevičius, neatvyko dėl ligos.

Paslaptis nori palikti neatskleistas

Kokios tos paslaptys, už kurias I. Staškevičius „padovanojo“ 312 tūkst. eurų ir galėjo sumokėti dar daugiau, greičiausiai gali ir nepaaiškėti – verslininkas prašo teismo, kad byla būtų nagrinėjama neviešai. Taip jos medžiaga būtų neprieinama visuomenei. O sutuoktiniai Šulskiai – atvirkščiai: nori viešo bylos nagrinėjimo ir teigia, kad neturi ką slėpti.

Kol teismas nenusprendė, ar bylos medžiaga – vieša, ar ne, apie informaciją, kurią surinko kelerius metus I. Staškevičių sekę sutuoktiniai, vengiama kalbėti. „Apie privatų asmens gyvenimą mes detaliau negalime atskleisti“, – sakė kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras Rimas Juodis.

Jis patvirtino, kad teisiamiesiems buvo „padovanota“ 312 tūkst. eurų, papildomai reikalauta 1,5 mln. eurų, o I. Staškevičius buvo sekamas įvairiausiais būdais.

Sekė visą šeimą

Pats I. Staškevičius teigė šiuo metu vengiantis kalbėti apie šią istoriją, kadangi bet kokių detalių atskleidimas gali turėti neigiamą poveikį bylai. Tačiau verslininkas patvirtino, kad patyrė spaudimą ir reketą, dėl kurių teko kreiptis į pareigūnus. „Buvau ilgai ir slaptai sekamas. Ne tik aš, bet ir mano šeimos nariai. Įvairiose vietose filmuojamas, fotografuojamas, įrašinėjami mano pokalbiai, buvo grasinama paviešinti asmeninę informaciją.

Aš kreipiausi į teisėsaugą, siekdamas civilizuotai išspręsti savo asmenines problemas, kilusias dėl piktavalių asmenų veiklos“, – sakė I. Staškevičius, teigęs, kad buvo nelengva apsispręsti kreiptis į teisėsaugą.

Anot I. Staškevičiaus, sutuoktiniai Šulskiai fiksuodavo, kur jis lankydavosi, kaip leisdavo laisvalaikį.

Kodėl notariškai patvirtino 312 tūkst. eurų dovaną, verslininkas išsamiai nepaaiškino. „Aš patyriau nusikaltimą, patyriau prievartą“, – taip į klausimą atsakė I. Staškevičius.

Bedė pirštu į buvusius verslo partnerius

Anot „VP grupės“ akcininko, šiuo metu jį su teisiamaisiais sieja tik Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama byla. Tačiau anksčiau D. ir P. Šulskiai buvo „VP grupės“ įmonių darbuotojai. „Vyras buvo vairuotojas, transporto vadybininkas. Moteris buvo komercijos vadybininkė vaistinių tinkle. Yra ir tam tikra asmeninių santykių raida“, – pripažino I. Staškevičius.

Anot verslininko, tikėtina, kad tokiam sutuoktinių elgesiui įtakos turėjo ir iš „VP grupės“ pasitraukusių akcininkų veiksmai. „Kaltinamieji galėjo būti įkvėpti Mindaugo Marcinkevičiaus veiksmų, kadangi buvo grasinama perduoti informaciją konkurentams“, – sakė I. Staškevičius.

Per mažai rūpinosi?

Anot verslininko, vienas iš reketo motyvų galėjo būti sutuoktinių įsitikinimas, kad jiems sėkmingas darbdavys pakankamai neatsilygina už savo sėkmę.

„Buvau sulaukęs priekaištų, kad per mažai rūpinuosi jų gerove, kad jie duoda man daugiau negu aš jiems“, – sakė I. Staškevičius. Tačiau verslininkas teigė, kad D. ir P. Šulskiai tikrai nebuvo nuskriausti – jų algos buvo „adekvačios“, o netekus sutuoktiniai sulaukė gerokai didesnių išeitinių kompensacijų, nei įprastai tokiais atvejais sumokamos.

I. Staškevičiaus privatumo kaina: už ilgai rinktas šeimos ir verslo paslaptis patikėtinis reikalavo milijonų

Darius Šulskis, Ignas Staškevičius
+13