Jurbarko meras bergždžiai beldžiasi į kauniečio kolegos duris: V. Matijošaitis nepriima

Pasak Jurbarko mero, susitikimo su V. Matijošaičiu laiko suderinti taip ir nepavyko.
Pasak Jurbarko mero, susitikimo su V. Matijošaičiu laiko suderinti taip ir nepavyko.
  © Organizatoriai
ŠVIESA
2018-01-12 14:31

Kol Jurbarko rajono valdžia laukia oficialių žinių iš AB „Kauno energija“, „Jurbarko šilumos tinklų“ darbuotojai filialą bando apginti raštais. Ne tik bijodami prarasti darbą, bet ir signalizuodami apie jurbarkiečiams galimai kilsiančias problemas, jie kreipėsi į Seimo narį Ričardą Jušką ir savivaldybės merą Skirmantą Mockevičių.

Nuogirdos apie „Jurbarko šilumos tinklų“ laukiančias permainas suformavo klausimus Jurbarko rajono vadovams. Lapkričio 30 d. vykusiame rajono tarybos posėdyje opozicija jau garsiai išsakė nuogąstavimus, tačiau išsamaus atsakymo nesulaukė nei iš rajono mero S. Mockevičiaus ar kurio kito savivaldybės vadovo, nei iš tarybos nario, „Jurbarko šilumos tinklų“ filialo direktoriaus Dariaus Virvilo.

reklama

Meras tarybai teigė, kad jokios informacijos neturi. Tą patį jis pakartojo ir po Naujųjų metų – oficialių žinių Jurbarko rajono savivaldybė negavo. Nebuvo meras susitikęs ir su Kauno savivaldybės vadovu, AB „Kauno energija“ stebėtojų tarybos pirmininku Visvaldu Matijošaičiu. Pasak S. Mockevičiaus (nuotr. žemiau), nors ne kartą bandė, pasirodė, kad suderinti susitikimo laiką gana sudėtinga.


Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius

Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius© Jurbarko rajono savivaldybė

Užtat kitas laikrodis tiksi daug greičiau – tikrąją padėtį dar prieš minėtą rajono tarybos posėdį turėjo žinoti filialo direktorius D. Virvilas, priklausantis valdančiajai daugumai. O ši prieš kiekvieną tarybos posėdį dar renkasi į savo pasitarimą, todėl informacija apie lapkričio 24 d. AB „Kauno energija“ valdybos priimtą sprendimą savivaldybės vadovus ir politikus galėjo pasiekti anksčiau.

Rajono taryba lapkričio 30-ąją kalbėjo apie AB „Kauno energija“ planuojamas investicijas, tačiau nesileido į diskusijas apie filialo „Jurbarko šilumos tinklai“ likimą. Investicijoms dėl dar vieno biokuro katilo įrengimo politikai pritarė ir atkreipė dėmesį, kad bendrovė prašo pritarimo investicijoms Jurbarko katilinėje, o ne filiale „Jurbarko šilumos tinklai“. Taryba bandė apsidrausti, sprendime įrašydama, kad investicijos derinamos „Jurbarko šilumos tinkluose“.

Nors filialą gindami rajono politikai sprendimu akcentavo, kad investicijos turi būti planuojamos „Jurbarko šilumos tinkluose“, o ne Jurbarko katilinėje, AB „Kauno energija“ dar lapkričio 29 d. „Jurbarko šilumos tinklų“ direktorių informavo apie jau priimtus sprendimus. O jie – labai aiškūs. Pirmasis – 2017 m. lapkričio 24 d. AB „Kauno energija“ valdyba patvirtino bendrovės valdymo struktūrą be filialo „Jurbarko šilumos tinklai“. Filialo veikla nutraukiama nuo šių metų kovo 1 d. 


„Kauno energijos“ administracinis pastatas.

„Kauno energijos“ administracinis pastatas.© „Kauno energija“

Antrą svarbų dokumentą lapkričio 29 d. pasirašė „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas. Jo įsakymu apie valdybos sprendimą informuotas filialo vadovas ir įpareigotas su bendrovės valdymo struktūros pakeitimais supažindinti darbuotojus.