Filmas su iš Vilkaviškio kilusia Holivudo žvaigžde sukėlė prieštaringų jausmų

„Žvaigždžių kelio“  žvaigždės W. Shatnerio seneliai kilę iš Lietuvos.
„Žvaigždžių kelio“ žvaigždės W. Shatnerio seneliai kilę iš Lietuvos.
  © dailywire.com
„SANTAKA“
2018-01-14 18:02

JAV parodytas NBC komedijos šou „Dabar arba niekada“ filmas apie Lietuvą lietuvių išeiviams sukėlė prieštaringų jausmų.

Šią vasarą NBC televizija filmavo epizodus su į pensiją išėjusiais JAV žvaigždūnais: aktoriais Henry Winkleriu, Jeffu Dye ir sporto legendomis – futbolininku Terry Bradshow bei vienu žymiausių visų laikų boksininkų George’u Foremanu bei Vilkaviškyje šaknų turinčiu Williamu Shatneriu – kultinio serialo „Žvaigždžių kelias“ („Star Trek“) kapitonu Džeimsu T. Kirku.

Prieš tai W. Shatneris su bendražygiais keliavo po Honkongą, Japoniją, Pietų Korėją ir Tailandą. Naujausioje laidoje W. Shatneris patyrė Lietuvą. Per filmavimą aktoriaus senelių gimtinė Vilkaviškis buvo minimas ne vieną kartą.


Filmas, kuriame žvaigždės keliauja po Lietuvą ir patiria visokių įdomių ir juokingų nuotykių, vertinamas įvairiai. 

Kai kurie Amerikos lietuviai savo komentaruose piktinasi, kad filmukuose išsityčiota iš Lietuvos, o jų herojai atrodo kaip juokdariai, kiti džiaugiasi, kad lietuviai turi humoro jausmą.


Amerikoje neseniai rodytus epizodus galite pamatyti National Lithuanian American Hall of Fame „Facebook“ puslapyje. 


W. Shatneris pernai birželį buvo trumpam atvykęs į Vilkaviškį pasivaikščioti savo protėvių takais. Iš pradžių aktoriaus agentai buvo pranešę, kad jis į Vilkaviškį neatvyks, nes per neilgą kelių dienų vizitą Lietuvoje buvo numatyti intensyvūs filmavimai ir laiko viešnagei senelių krašte nebuvo skirta. Vis dėlto paskui pranešta, jog Holivudo žvaigždės svečiuose galima laukti šeštadienį. Tačiau tądien ypač ilgai užtrukta filmavimo aikštelėje. Tad sekmadienį W. Shatneris pats ėmėsi organizuoti sau kelionę.

Aktorius išsinuomojo autobusą ir kartu su žmona Elizabeth, apsaugininku, vertėja ir vienu operatoriumi tiesiai iš filmavimo aikštelės net nepersirengęs išvyko į savo senelių žemę.

Atvykęs W. Shatneris ne tik labai daug klausinėjo, bet daug žinojo ir pats. Mat filmavimo grupė jam buvo nusiuntusi paskaityti Haroldo Frydo prisiminimus apie Vilkaviškį, kuriuos spausdino „Santaka“. Tad bendrą vaizdą apie savo senelių gyvenimą Vilkaviškyje W. Shatneris turėjo. Visa jo viešnagė buvo filmuojama.

Vaikščiodamas po Vilkaviškį svečias buvo labai emocionalus. Čia jis kvatojo iš džiaugsmo, čia jau braukė ašarą. Apskritai kino žvaigždė jį lydėjusiam vilkaviškiečiui A. Blauzdžiūnui paliko labai šilto žmogaus įspūdį. Vilkaviškį garsus aktorius apibūdino kaip vidutinės klasės miestelį, kuris jam labai gražus. 

W. Shatneris sakė, jog Amerikoje jis apie Lietuvą buvo susidaręs gana prastą įspūdį. Mūsų kraštą įsivaizdavo kaip pilką, nuobodžią postsovietinę šalį, tačiau atvažiavęs čia savo nuomonę pakeitė kardinaliai. Jam labai patiko Vilnius ir, aišku, Vilkaviškis. Atvykęs į savo senelių kraštą, jis sakė supratęs, kodėl Lietuvą visi norėjo užkariauti: tokių derlingų žemių teigė niekur kitur nematęs.