Ar jau fiksuoja pažeidimus „baisieji vartai“ kelyje ties Jonava?

Daugiafunkcė pažeidimų fiksavimo įranga dar vadinama „baisiaisiais vartais“.
Daugiafunkcė pažeidimų fiksavimo įranga dar vadinama „baisiaisiais vartais“.
  © jonavoszinios.lt
Jonavos žinios
2018-01-13 21:40

Vairuotojai jau nuo praėjusių metų domisi ties Jonava įrengtais „baisiaisiais vartais“, kurie kelyje fiksuos net penkis Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Po to, kai paskelbėme apie šią naują įrangą, vairuotojai tiesiog nepaliaujamai teiraujasi, kada ši sistema pradės veikti visu pajėgumu, kokie bus informaciniai ženklai, koks šioje atkarpoje bus greitis ir pan.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pateikė atsakymus į pateiktus klausimus.

„Planuojama, kad sistemos metrologinio įteisinimo darbai bus baigti 2018 m. I ketvirtyje, tuomet sistema bus paruošta fiksuoti pažeidimus ir perduoti informaciją kontroliuojančioms institucijoms. Jei nustatomas pažeidimas, policija gauna reikalingą informaciją ir vairuotojui išsiunčia administracinės teisės pažeidimų protokolą. Vairuotojams įspėti apie kelyje įdiegtas automatines eismo kontrolės priemones naudojamas 636 kelio ženklas „Automatinė eismo kontrolė“. Dėl galimų papildomų priemonių įrengimo bus sprendžiama įvertinus esamą situaciją ir vairuotojų elgesį. Planuojama, kad maksimalus leistinas greitis nebus keičiamas ir liks 70 km/h“, – rašo LAKD atstovas Laurynas Slapšys.

Tokia sistema diegiama magistraliniuose keliuose A1, A5 ir A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 28 kilometre. Matuokliai kol kas nepažymėti, ženklai nesustatyti, kad neklaidintų vairuotojų, kol įranga veikia bandomuoju režimu.

reklama

Lietuva – pirmoji iš kaimyninių valstybių, įdiegusi tokią sistemą.

reklama