Kova įgauna pagreitį: „Agrokoncernas“ H. Mackevičių kaltina melu

Haroldas Mackevičius
Haroldas Mackevičius
  © Asmeninis albumas
Alfa.lt
2017-12-29 14:40

Humoristui Haroldui Mackevičiui socialiniuose tinkluose kritikuojant valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio valdomą „Agrokoncerno“ įmonių grupę dėl galimo bandymo išvengti mokesčių, neskaidraus grūdų supirkimo bei smulkių ūkių perėmimo, pastaroji kaltina, kad visuomenės veikėjas skleidžia melą. 

Penktadienį grupės išplatintame pranešime „Agrokoncernas“ piktinasi H. Mackevičiaus pareiškimais ir neigia, kad žinomo šalies humoristo teiginiai yra pagrįsti. 

Tačiau, kaip Alfa.lt nurodė „Agrokoncernas“, šiuo metu nėra nusprendę kreiptis į teismą. 

„Jokios atsakomybės nenešantis asmuo socialiniuose tinkluose skleidžia melagingą informaciją. Atkreiptinas dėmesys, kad žiniasklaidos priemonės, besiremdamos juo kaip šaltiniu, netikrina informacijos ir nesuteikia „Agrokoncernui“ galimybės paneigti visuomenę klaidinančios ir įmonių reputaciją griaunančios informacijos bei tokią informaciją skleidžia savo priemonėse, pažeidžia pagrindinius žiniasklaidos principus – išklausyti ir pateikti visas puses“, – pranešime teigė „Agrokoncerno grupės“ generalinis direktorius Valdas Eimontas.  

„Agrokoncerną“ piktina tai, kad ketvirtadienį išplatino pranešimą apie koncerną bei, anot grupės, taip paneigė H. Mackevičiaus informaciją. Tačiau penktadienį buvo paskelbtos H. Mackevičiaus abejonės apie „Agrokoncerno“ pranešimą. 

Tuomet H. Mackevičius sukritikavo bendrovę, teigiančią, kad su žemdirbiais palaiko draugiškus santykius. Jis paskelbė informaciją, kad nuo 2016 metų „Agrokoncernas“ paprašė iškelti bankroto bylas 20-čiai fizinių asmenų. 

„Gražūs santykiai su ūkininkais. Nuo 2016 metų - 20 bylų dėl fizinio asmens bankroto, turto perėmimo. (...) Skamba tai valdiškai - fizinis asmuo. O iš tikro ten žmogus, vyras, tėvas, šeima, mama, vaikai, namai, ūkis. Gal žmonės galvojo - mes čia gyvensim ir mūsų vaikai gyvens. Bus sodas, bus bičių, bus prūdas. Gal žmonės gandralizdį prie namų turėjo? O gal labai norėjo turėti, bet nepavyko. Pavyko kitiems“, – teigė H. Mackevičius. 


„Agrokoncerno“ teigimu, ši informacija yra netiesa, bendrovė bylose dalyvauja kaip trečiasis asmuo ir pati neinicijavo bylų. 

„Mus neramina ir naujos tendencijos žiniasklaidoje, kada tiesos neatitinkanti ir su įmonių veikla bandoma susieti informacija perteikiama klausimų forma“, – pranešime teigė V. Eimontas.

Pasak V. Eimonto, svarbu ir tai, kad  H. Mackevičius tikrovės neatitinkančią informaciją skleidžia neva užduodamas klausimus politikui Ramūnui Karbauskiui, kuris yra vienintelis „Agrokoncerno“ akcininkas, tačiau jau daug metų nevadovaujantis jokiai grupės įmonei ir po Seimo rinkimų visiškai pasitraukęs iš verslo.

„Visi su įmonių veikla susiję klausimai turi būti pateikti įmonėms arba koncernui“, – teigia V. Eimontas.

Įmonė neigia ir H. Mackevičiaus pasakojimą apie studentą, dirbusį vienoje koncerno bendrovių 2015 metais. Pastarasis socialiniame tinkle „Facebook“ teigė, kad su juo susisiekė žmogus, 2015 metais, dar būdamas studentu, keliems mėnesiams įsidarbinęs vienoje koncerno įmonių svėrėju-sandėlininku. Pasak H. Mackevičiaus, jis ne tik dirbo be laisvadienių, tačiau ir stebėjo, kaip iš ūkininkų grūdai buvo perkami kaip prastos kokybės, tačiau vėliau tapdavo geros kokybės.

„Dažniausiai atvažiuodavo iš svetimų – pašariniai grūdai, iš pažįstamų žmonių 1 arba 2 klasė, o iš savų – tik ekstra grūdai, na, o iš konkurentų – tik pašariniai. Dar būdavo ir nekondiciniai grūdai, bet kol privažiuoja iki elevatoriaus, jie jau tapdavo bent pašariniais. Žodžiu, mūsų atveju nereikdavo grūdų nei mėtyti, nei vėtyti, savo klasę jie pakeisdavo, kol būdavo transportuojami“, – buvusio darbuotojo pasakojimą citavo H. Mackevičius.

Anot „Agrokoncerno“ pranešimo, tokioje pareigybėje niekada niekas nedirbo ir vadina H. Mackevičiaus teiginius netiesa.