Paskutinis medikų žygis į oro uostą

Ligoninė
Ligoninė
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-12-28 12:38

Protų nutekėjimas ir šviesuomenės žlugdymas vis dar tebėra Lietuvos neįveikta problema, atspari valdžių kaitai. Suvokdami savo atsakomybę už Lietuvos ateitį ir jos demografines problemas, sausio 4 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos medikai kviečia visus, kuriems buvo, yra ir bus aktuali Lietuvos ateitis, prisijungti prie mitingo „Paskutinis medikų žygis į oro uostą“.

„Mūsų mitingas skirtas atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į Lietuvos medikų bei sveikatos priežiūros darbuotojų masinę emigraciją dėl socialinių ir ekonominių priežasčių. Matome, kad valstybinės sveikatos apsaugos politikoje vyrauja abejingumas ir nesugebėjimas ar nenoras imtis ryžtingų veiksmų“, – sako viena renginio organizatorių Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete Rezidentų tarybos pirmininkė Urtė Builytė.

Renginio organizatoriai parengė pagrindinius reikalavimus valdžios atstovams, kurie skelbiami viešai, o detalus reikalavimų sąrašas bus įteiktas po mitingo. Rašte LR Seimo nariams ir LR Vyriausybei reikalaujama nedelsiant sugrįžti prie gydytojams rezidentams aktualių klausimų.

Siekiama, kad būtų garantuotas šiuolaikinius standartus ir gerąją patirtį atitinkantis gydytojų specialistų ir šeimos gydytojų rengimas. Reikalaujama užtikrinti socialines garantijas, leidžiančias oriai gyventi ir kurti šeimą Lietuvoje gydytojams rezidentams. Be to, sąraše yra reikalavimas mokėti teisingą atlyginimą gydytojams rezidentams už sudėtingą, atsakingą ir rizikingą darbą, nepriklausomai nuo studijų finansavimo sąlygų.

„Iš Sveikatos apsaugos ministerijos reikalaujame nedelsiant parengti veiksmų planą ir pateikti atitinkamus įstatymų ir sveikatos apsaugos ministro įsakymų pakeitimų projektus, kurie sudarytų sąlygas realioms sveikatos apsaugos sistemos reformoms iki 2018 m. pavasario Seimo sesijos pradžios“, – teigia U. Builytė.

Mitingą organizuoja aktyvių Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto rezidentų grupė bei Lietuvos medikų sąjūdis.