Kaip per šventes svečiuose nepriaugti svorio

Sveikos Kalėdos
Sveikos Kalėdos
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-12-22 07:00

Kaip neprigauti svorio per šventes – pastaruoju metu, tai dažnas klausimas, kurį girdi Lieknėjimo ir sveikatingumo centro treneriai ir mitybos specialistai.
Nemaža dalis Lieknėjimo ir sveikatingumo centro klientų skundžiasi kiekvienais metais per Kalėdų šventes priaugantys po kilogramą ar pora, kurie po švenčių neretai niekur nedingta. Susibūrę Lieknėjimo ir sveikatingumo centro specialistai dalinasi patarimais, kaip per šventes svečiuose nepriaugti svorio.

Sudeginkit kalorijas!
 „Prieš einant į svečius pajudėkit!“, - pataria Lieknėjimo centro vadovė Lina Smaidrytė. Jei šventės dieną sudeginsit daugiau kalorijų, tai sąžinė bus ramesnė, kai suvalgysite daugiau maisto nei įprasta.

Maistas į svečiams ir sau
Maistas gali būti puiki dovana, o ypač jei įtariate, kad svečiuose gali nebūti sveikų ar mažo kaloringumo patiekalų. Patarimu dalinasi Lieknėjimo centro trenerė Laura Banevičienė.


Būkit savarankiški prie šventinio stalo. 
Svečiuose į savo lėkštę maisto dėkitės patys. 
„Lietuviai vaišingi, jei tik mamytės ar tetulytės turės progą Jūsų lėkštė puikuosis bus 2-3 kartus daugiau maisto, nei Jūs norėtumėte suvalgyti“, - asmenine patirtimi dalinasi L. Smaidrytė.


Pakilkite nuo stalo. 
Nemaža šventinio bendravimo dalis vyksta prie stalo - pabandykit pakeisti šią tradiciją, įtraukite Kalėdinių žaidimų ar tiesiog išeikite pasivaikščioti. Jei susidūrėt su pasipriešinimu ir giminės niekur nenori judėti, tai esant galimybei pasišalinkit nuo stalo pvz.: pažaisti su vaikais.


Gerkite vandens
. Kodėl? Skrandis bus pilnesnis, mažiau norėsis prisivalgyti, mažiau išgersite saldžiųjų gėrimų, kurie turi daug kalorijų.


Alkoholis irgi turi kalorijų
. Nesinori gerti alkoholio? Bet žinote, kad šventėje jo tikrai bus ir Jus ragins pakelti taurelę, pasakyti tostą ir pan. Atsineškite savo nealkoholinio gėrimo (vyno, punšo), turėkite po ranka. Lieknėjimo ir sveikatingumo centro mitybos specialisto patikrintas receptas: jei kas nors per šventes įkyriai pradeda siūlyti gerti alkoholį, tai Jūs taip pat įkyriai pradėkite siūlyti paragauti nealkoholinį vyną. Kitas variantas galima pasakykite, kad skauda skrandį ir negalite gerti.


Nedidelės porcijos – lieknesnei figūrai po švenčių. 
Kalėdų vaišes ragaukite nedidelėmis porcijomis. Per šventes prie stalo bendraujame didžiumą laiko, tad jei iš karto prisėdę neragausit, o sočiai pavalgysit, tai galiausiai kai jau būsite sotūs Jus giminaičiai vis vien ragins paragauti kitų patiekalų, tad galiausiai persivalgysite.


Jei į svečius atėjome išalkę. 
Jei išalkę atėjote į svečius, verta pradėti valgyti ne nuo mėsiškų patiekalų, o nuo angliavandeninių užkandžių, vaisiai, duonos gabaliukas, gal net saldaus pora kąsnių, greičiau kilsteli gliukozės kiekis kraujyje ir būna lengviau sukontroliuoti apetitą - tikina Lieknėjimo ir sveikatingumo cento mitybos specialistas