Homoseksualūs futbolo gerbėjai čempionate Rusijoje perspėjami nesilaikyti už rankų

Homoseksualai futbolo gerbėjai
Homoseksualai futbolo gerbėjai
  © SCANPIX
Alfa.lt
2017-12-18 10:07

Homoseksualų teises futbolo pasaulyje ginanti grupė „Fare“ perspėja savo narius, vykstančius į 2018 metų futbolo čempionatą Rusijoje, nesilaikyti už rankų ir nedemonstruoti tarpusavio jausmų, nes tai gali būti pavojinga.

„Fare“ direktorius Piara Pwaras informavo, kad bus išleistas vadovas, kaip LGBT atstovams elgtis čempionate Rusijoje.

reklama

2013 metais Rusijos valdžia patvirtino „gėjų propagandos“ įstatymą, draudžiantį demonstruoti homoseksualizmą. Išpuoliai prieš LGBT atstovus Rusijoje yra dažna patirtis, o Rusijos Federacijos respublikoje Čečėnijoje pastaruoju metu vykdomi kruvini išpuoliai prieš netradicinės orientacijos asmenis. Liudininkų teigimu, homoseksualių asmenų suėmimus, pagrobimus, kankinimus ir galimai nužudymus vykdo teisėsaugos pareigūnai.

„Homofobijos problema Rusijoje yra įsišaknijusi. Futbolo gerbėjai turėtų jaustis saugūs, tačiau šalyje, kur įstatymai diskriminuoja tavo orientaciją, neįmanoma jaustis saugiai“, – „the New York Times“ sakė „Human Rights Watch“ direktorius Minky Wordenas.

Grupė „Fare“ jau kreipėsi į FIFA prašydami įvesti oficialias taisykles homofobiją demonstruojantiems aistruoliams. Homoseksualių futbolo gerbėjų grupės iš Vokietijos ir Britanijos FIFA taip pat prašo leisti pasaulio čempionato stadionuose iškelti vaivorykštines vėliavas.

reklama

FIFA tvarumo ir įvairovės poskyrio vadovas Federico Addiechi patikino, kad asociacija jau gavo Rusijos valdžios garantijas dėl saugios aplinkos.

„Visi bus laukiami, galės jaustis saugiai ir patogiai“, – „the New York Times“ Kremliaus pažadus citavo F. Addiechi.

LGBT nerimą kelianti situacija greičiausiai nepasitaisys ir kito futbolo pasaulio čempionato metu (2022 m.), nes šis vyks Katare. Homoseksualumas musulmoniškoje šalyje yra nelegalus ir futbolo gerbėjai gėjai jau dabar raginami būti sąmoningi.

reklama