Bandymai diskredituoti partizanus nepavyko: Izraelio ambasadorius įrodė savo pavyzdžiu

Amiras Maimonas
Amiras Maimonas
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-12-15 12:27

Prieš daugiau kaip mėnesį kilęs triukšmas dėl Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo ir paskutiniųjų žymiojo partizano dienų prieš mirtį nurimo, o Izraelio nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas parodė, jog bandymai diskredituoti Lietuvos partizanų veiklą dėl neva dalyvavimo vykdant žydų genocidą dvišalių santykių nesugadins.

Diplomatas šią savaitę aplankė Kaune gyvenančią A. Ramanausko-Vanago dukrą Auksutę Ramanauskaitę-Skokauskienę, kuriai sakė, kad Izraelis gerbia ir vertina lietuvių laisvės kovas ir iškiliausius partizaninio judėjimo asmenis kaip A. Ramanauskas-Vanagas. 

Apie susitikimą su A. Maimonu partizano dukra kalbėjosi su Seimo nariu Arvydu Anušausku, o šis pranešė apie tai savo „Facebook“ paskyroje, padėkodamas Izraeliui už poziciją.

„Pagarba Izraelio ambasadoriui – šiandien Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas aplankė Kaune A. Ramanausko-Vanago dukrą A. Ramanauskaitę-Skokauskienę. Ji man parašė, kad: „ambasadorius išsakė oficialią poziciją pabrėždamas, kad jo valstybė gerbia ir vertina mūsų laisvės kovą, kuriai vadovavo mano Tėvelis Adolfas Ramanauskas Vanagas. Kartu jis pažymėjo, kad dviejų personų buvę išpuoliai yra grynai jų asmeniniai. Ambasadorius pabrėžė, kad jo vizito tikslas – susipažinti su manimi ir stiprinti ryšius tarp mūsų tautų. Stebino jo žinios apie mano šeimos istoriją ir nuoširdus supratimas ir atjautimas to, ką man teko išgyventi. Staigmena šiandien buvo ambasadoriaus gėlės ir sveikinimas mano gimtadienio proga“, – savo paskyroje rašė A. Anušauskas.


Alfa.lt primena, kad rašytoja Rūta Vanagaitė sukėlė pasipiktinimą, spalį pareiškusi turinti įrodymų, kad į nelaisvę patekęs partizanų vadas A. Ramanauskas-Vanagas esą bendradarbiavo su KGB ir saugumiečiams išdavė bendražygius. Ji neigė versiją, kuria šiandien vadovaujasi istorikai – jog partizanų vadas buvo kankinamas sovietų valdžios. R. Vanagaitė pareiškė, jog pats A. Ramanauskas-Vanagas mėgino žudytis ir sunkiai save sužalojo.

Sulaukusi viešo pasmerkimo ir leidyklai „Alma littera“ išėmus R. Vanagaitės knygas iš prekybos, vėliau rašytoja atsiprašė.