Tikslingi mokymai – investicija į sėkmingą verslą

Tikslingi mokymai – investicija į sėkmingą verslą
Tikslingi mokymai – investicija į sėkmingą verslą
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2017-12-12 08:00

Pasauliui priartėjus prie ketvirtosios pramonės revoliucijos slenksčio darbo rinka patiria intensyvią kaitą. Technologijoms progresuojant auga lūkesčiai darbuotojų atžvilgiu. „Šiais laikais įmonės, organizuojančios savo darbuotojams mokymus bent kartą per metus, investuoja į sėkmingą savo verslo ateitį“, – sako Vilniuje veikiančios bendrovės „Maxpharma Baltija“ atstovė Jelena Trakanova.

Anot J. Trakanovos, mokymų organizavimas ir periodiškas žinių atnaujinimas yra būtinas bendrovėms, kurios nori išlikti konkurencingos. Mokymų metu darbuotojai ne tik įgyja naudingų žinių, bet ir jaučiasi labiau vertinami: „Visose srityse atsiranda naujovių – tiek buhalterijos, tiek pardavimų. Individualus dėmesys kiekvienam darbuotojui parodo, kad mums rūpi jų žinios ir profesinis tobulėjimas“, – kompetencijų ugdymo svarbą įvardina pašnekovė.

Keturioliktus veiklos metus skaičiuojanti farmacijos įmonė „Maxpharma Baltija“ šiemet pasinaudojo Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“. Vaistiniais preparatais prekiaujančios įmonės atstovė pasakoja, kad bendrovėje yra suformuota nauja medicinos atstovų komanda, kuriai ir bus skirti planuojami mokymai. „Įmonės darbuotojai nuolatos bendrauja su klientais, todėl jiems itin svarbu tobulinti pardavimų įgūdžius. Šiai sričiai kol kas ir norime skirti daugiausiai dėmesio“, – tikina J. Trakanova.

Pašnekovės teigimu, „Maxpharma Baltija“ mokymai neapsiriboja tik pardavimais: „Organizuodami mokymus visuomet stengiamės įtraukti kiek įmanoma daugiau darbuotojų, siekiant, kad jie tobulintų kuo daugiau kompetencijų. Pavyzdžiui, specializuotuose mokymuose, organizuotuose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo ir farmacijos veiklos vadovė, vyr. buhalterė, ir rinkodaros vadybininkai“, – patirtimi dalinasi įmonės atstovė.

Pasinaudojo finansavimu mokymams

Įmonės atstovė įsitikinusi, kad mokymai naudingi tiek naujiems darbuotojams, tiek patyrusiems specialistams, mat kompetencijų ugdymas svariai prisideda prie darbuotojų motyvacijos: „Siekiame, jog bendrovės darbuotojai galėtų realizuoti savo interesus ir gilinti norimas kompetencijas. Taip kuriame pridėtinę vertę ne tik įmonei, bet ir jos darbuotojams, kurie patys gali pasirinkti, kokias žinias jiems yra svarbu tobulinti. Kompetencijų ugdymas prisideda ir prie jų pačių ateities perspektyvų, geresnių karjeros galimybių“, – įsitikinusi J. Trakanova.

Keturioliktus veiklos metus skaičiuojanti farmacijos įmonė „Maxpharma Baltija“ šiemet pasinaudojo Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“. Ūkio ministerijos administruojama ES investicijų priemonė suteikia galimybę įmonėms gauti dalies patirtų darbuotojų mokymo išlaidų kompensaciją. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus.

Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama iki 80 proc., didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos. Vienam pareiškėjui maksimali mokymų kompensacija metams yra 4 500 eurų. Finansuojami mokymai turi vykti pagal patvirtintas mokymų programas. Pavirtintų mokymų programų sąrašas skelbiamas puslapyje www.verslilietuva.lt.  Neradę norimos mokymų programos skelbiamame sąraše, verslininkai gali kreiptis į VšĮ Versli Lietuva dėl tokios programos įtraukimo į sąrašą. Daugiau informacijos apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ rasite Ūkio ministerijos, INVEGA, VšĮ „Versli Lietuva“ bei ES investicijų svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.


Ūkio ministerija

Ūkio ministerija© Organizatoriai