Paveldėti ar uždirbti: kaip šimtus milijonų eurų susikrovė jauniausi Lietuvos turtuoliai

Jauniausi šalies turtuoliai savo turtus sukaupė arba iš sporto, arba turtingų tėvų
Jauniausi šalies turtuoliai savo turtus sukaupė arba iš sporto, arba turtingų tėvų
  © Alfa.lt fotomontažas
Andrius Balčiūnas | Top500
2017-12-09 14:40

Įvairūs komentatoriai nuolat pastebi, kad į darbo rinką įsiliejantys jaunosios kartos atstovai nesugeba vertinti sunkaus darbo ir nuo pat pradžių reikalauja nerealistiškai didelių atlyginimų. Noras savo pasiekti Lietuvos turtingųjų olimpą pagirtinas, bet jame jau įsitvirtinę jaunuoliai savo kapitalą susikrovė ne vien sunkiu rankų darbu.

Tiesus kelias į sėkmę

Pažvelgus į turtingiausių Lietuvos žmonių penkiašimtuką, darosi aišku, kad jaunesnių nei 35-erių čia nėra gausu. Didžioji dalis čia esančių jaunuolių į pasaulį atėjo jau lydimi savo tėvų uždirbtų milijonų.

Turtingiausia šalies jaunuolė ir kartu antra turtingiausia Lietuvos moteris neabejotinai yra Viktorija Lubytė. 115 mln. eurų siekiančiu turtu ji mėgaujasi dar neseniai, mat tik sulaukusi pilnametystės gavo teisę valdyti tėvo Bronislovo Lubio palikimą, kurį sudaro 12 proc. „Achemos grupės“ akcijų. Kai 2016 metais akcininkams buvo išmokėti dividendai, V. Lubytė savo išlaidoms gavo milijoną eurų. Jos įtaka tėvo sukurtai verslo imperijai gali būti itin didelė, nes kartu su motina Lyda ji disponuoja net 54 proc. „Achemos grupės“ akcijų.


Bronislovas Lubys ir Lyda Lubienė

Bronislovas Lubys ir Lyda Lubienė

Tuo tarpu B. Lubio anūkui Adomui Žadeikai pasisekė kur kas mažiau. Nors jis buvo laikomas būsimuoju senelio įpėdiniu, po netikėtos verslininko mirties tepaveldėjo 0,5 proc. koncerno akcijų, mat nebuvo rastas joks testamentas. 2016 metais jis nusprendė parduoti savo 3,2 mln. vertės akcijų paketą.

Nuo V. Lubytės šiek tiek atsilieka kitas verslo imperijos įpėdinis – „KG Group“ vadovo sūnus Tautvydas Barštys jaunesnysis. 31-erių sulaukęs vyras valdo 76 mln. eurų turtą ir užima grūdais prekiaujančios įmonės pirkimų grupės vadovo pareigas. Laisvalaikiu T. Barštys jaunesnysis mėgsta užsiiminėti ekstremaliais sportais, bėgioti, o varžybose jį palaiko ir tėvas.


Inga Kozel šv. Bartolomėjaus saloje

Inga Kozel šv. Bartolomėjaus saloje© Socialiniai tinklai

Finansiniu požiūriu itin sėkmingas sprendimą ištekėdama priėmė buvusi manekenė ir modelių agentūros vadovė Inga Kozel. Ši 30-metė valdo 40 mln. eurų siekiantį turtą, kurį gavo susituokusi su JAV naftos magnatu Toddu Kozelu. Po vedybų ji kelerius metus niekur nedirbo, džiaugėsi vyro dovanojamu nekilnojamuoju turtu, tačiau dabar yra priversta sėdėti teismo suole. Mat jos vyras bylinėjasi su pirmąja savo žmona, o, anot „New York Post“, Ingai Kozel gresia kalėjimas už tai, kad į užsienio bankus pervedė milijonus eurų, kuriuos magnatas yra skolingas pirmajai sutuoktinei.


Ivanas Paleičikas

Ivanas Paleičikas© BNS

Perpus mažesnį turtą valdo dvi seserys: 26-erių Kristina Paleičikaitė ir 33-ejų Renata Paleičikaitė-Polujanskienė. Abi seserys turi po 22 mln. eurų siekiantį kapitalą, kurį joms sukrovė žinomas šalies verslininkas Ivanas Paleičikas, ilgą laiką valdęs „Lukoil Lietuva“ įmonę. Šiandien seserys dirba nekilnojamojo turto projektų plėtros srityje.

30-metė Ramunė Grušnytė-Mikalauskienė disponuoja 11,4 mln. eurų turtu ir yra didžiausios Lietuvoje komercinės radijo stočių grupės „M-1“ bendraturtė. Šią grupę dar 1989 m. sukūrė jos tėvas Hubertas Grušnys, jai priklauso radijo stotyts „M-1“, „M-1 plius“ ir „Lietus“.


Inga ir Aivaras Stumbrai

Inga ir Aivaras Stumbrai© Dmitrijus Radlinskas

Nors turto nepaveldėjo, bet sėkmingai ryšiais pasinaudojo verslininkas Aivaras Stumbras. Vedęs nušalintojo šalies vadovo Rolando Pakso dukrą Ingą, vyras įgijo pažinčių „Tvarkos ir teisingumo“ partijos aplinkoje, tai padeda jam plėtoti vėjų energetikos projektus. Dabar jis vadovauja kelioms įmonėms ir valdo 11 mln. eurų turtą.

335-oje turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašo vietoje esanti Laura Blažytė iki sulaukdama pilnametystės turėjo savo tėvo, žinomo Lietuvos politiko ir verslininko, Viktoro Uspaskicho pavardę, tačiau neseniai ją pasikeitė, kaip pati teigė, norėdama lietuviškos pavardės. Šiandien L. Blažytės turtas vertinamas 6,9 mln. eurų. Jo pagrindą sudaro dar 2013 metais tėvo perleisti bendrovių „Vikonda“ ir „Krekenavos pašarai“ akcijų paketai. Šiuo metu L. Blažytė dirba šokių trenere ir, anot socialiniuose tinkluose skelbiamos informacijos, „laisvai samdoma žurnaliste“.

Milijonus atnešantis sportas

Kiti jauniausi Lietuvos milijonieriai turtus susikrovė sunkiu darbu ir talentu.


Jonas Valančiūnas

Jonas Valančiūnas© SCANPIX

Vienas žinomiausių lietuvių krepšininkų Jonas Valančiūnas šiandien mėgaujasi 36 mln. eurų turtu, kuris, tikėtina, dar augs. 25-erių sulaukęs krepšininkas prieš dvejus metus sudarė kontraktą su Toronto „Raptors“ klubu, kur jam per ketverius metus garantuota 60 mln. eurų alga. Be to, krepšininkas kelis milijonus gali prisidurti reklamuodamas įvairius produktus.

Oranžinis kamuolys finansinę sėkmę atnešė ir Linui Kleizai. 32-ejų sulaukęs krepšininkas šiandien valdo 19 mln. eurų turtą. Baigęs profesionalaus žaidėjo karjerą, jis tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo bendraturčiu, viceprezidentu ir klubo direktoriumi.


Donatas Motiejūnas

Donatas Motiejūnas© „Twitter“

2007 metais Kauno „Žalgiryje“ debiutavęs Donatas Motiejūnas po penkerių metų persikėlė per Atlantą ir čia jam pavyko užsidirbti 13 mln. eurų. Šį sezoną žaisdamas Kinijos krepšinio lygoje, jis uždirbs virš 2,5 mln. eurų. Jo kapitalas gali dar padidėti, jei pavyks sudaryti pelningą kontraktą su NBA, Europos arba Kinijos krepšinio klubu.


Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis

Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis© SCANPIX

Dar vienas iš krepšinio milijonus uždirbęs jaunuolis – Mindaugas Kuzminskas. Jis su NBA „Knicks“ komanda buvo pasirašęs 5 mln. eurų vertės dvejų metų sutartį, kuri neseniai buvo nutraukta. Nors jo pelną apkarpė dideli JAV federaliniai ir valstijos mokesčiai, 28-erių krepšininko turtas šiandien vertinamas 6 mln. eurų.

Nors iki Lietuvos turtingiausiųjų statuso šiems jaunuoliams dar toloka, tačiau galima numanyti, jog bėgant metams jų turtas vis didės.