Traukiasi Lenkijos premjerė B. Szydlo

Lenkijos prezidentas oficialiai delegavo Beatą Szydlo į premjero postą
Lenkijos prezidentas oficialiai delegavo Beatą Szydlo į premjero postą
  © SCANPIX
BNS
2017-12-07 22:44

Lenkijos konservatyvi valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) ketvirtadienį pasiūlė finansų ministrą Mateuszą Morawieckį, buvusį bankininką, kaip kandidatą pakeisti atsistatydinančią premjerę Beatą Szydlo.

„Įstatymo ir teisingumo“ partijos politinis komitetas pasiūlė M. Morawieckio kandidatūrą į premjerus“, – žurnalistams Varšuvoje sakė PiS atstovė Beata Mazurek.

reklama

B. Mazurek pridūrė, kad dabartinė premjerė B. Szydlo pareiškė PiS politiniam komitetui, jog nusprendė atsistatydinti.

Anksčiau ketvirtadienį B. Szydlo Vyriausybė atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo, inicijuotą liberaliosios opozicijos, tačiau sklido gandai, kad ji iki šios dienos pabaigos bus pakeista savo pačios partijos.

Kaip vienas iš galimų pretendentų perimti Vyriausybės vairą buvo minėtas PiS pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis, laikomas įtakingiausiu šalies politiku ir jos užkulisiniu valdytoju.

reklama

Tikėtina, kad B. Szydlo liks dirbti PiS Vyriausybėje kaip naujojo premjero pavaduotoja, lenkų naujienų agentūrai PAP sakė užsienio reikalų viceministras Janas Dziedziczakas.

PAP pranešime sakoma, kad sausį planuojami tolesni Vyriausybės pertvarkymai.

49 metų plėtros ir finansų ministras M. Morawieckis įgijo gerą reputaciją savo pastangomis įveikti mokesčių slėpimą ir stiprinti valstybės gerovę.

Vis dėlto kritikai kaltina jį praleidus auksinę galimybę sustiprinti viešuosius finansus esant stipriai ekonomikai.

Nors M. Morawieckio išsilavinimą galima laikyti kosmopolitišku, jis tvirtai pabrėžia savo patriotizmą ir neslepia norįs išdildyti iš viešojo gyvenimo bet kokius komunistinės praeities pėdsakus.

reklama

Manoma, kad per Vyriausybės ketverių metų kadencijos antrąją pusę jis susitelks į pastangas skatinti ekonomikos augimą ir investicijas.

Kita vertus, Vyriausybės kritikai sako, kad vadovybės pokyčiai daugiausiai tėra dūmų uždanga, turinti nukreipti dėmesį nuo penktadienį įvyksiančio balsavimo dėl įstatymų, galinčių suteikti valdančiajai partijai reikšmingą įtaką Lenkijos teisėtvarkos sistemai.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.