L. Balsys nutraukė tylą: alkotesterio parodymai buvo galimai suklastoti

Linas Balsys
Linas Balsys
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2017-12-07 20:57

Teisėsaugai pranešus apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Lino Balsio galimo vairavimo esant neblaiviam, prabilo ir pats politikas.

„Faktas, jog teisėsauga nutraukė ikiteisminį tyrimą mano atžvilgiu, man atrodo logiškas ir teisingas, nes patvirtina, jog gyvename teisinėje valstybėje, kurioje galioja nekaltumo prezumpcija visiems ir kiekvienam“, – „Facebook“ pareiškė L. Balsys.

Parlamentaras lapkričio pradžioje Seime, paprašytas žurnalistų, tikrinosi blaivumą. Žurnalistų duotas alkoholio matuoklis parodė 1,82 prom. girtumą, tačiau, kaip teigė teisėsauga, šie parodymai nebuvo išsaugoti alkoholio kiekio matuoklio atmintyje, nes žurnalistų naudotas matuoklis „Drager 300“, nors ir sertifikuotas Lietuvoje, neturi duomenų išsaugojimo funkcijos.

„Pripažįstu, kad buvo mano klaida, ypač turint didelę žurnalistinę patirtį, specialiai žurnalistų antrą kartą iškviestam ateiti ir pūsti į nežinia kieno, nežinia kokį alkotesterį, kurio parodymai buvo mažų mažiausiai keisti, galimai suklastoti.

Vidutinio girtumo būsena medicinos specialistų viešoje erdvėje aprašoma kaip turinti konkrečius ir sunkius specifinius elgsenos požymius. Niekas nei Seimo posėdžių salėje, nei už jos ribų manyje tokių požymių neįžiūrėjo.

reklama

Tikiuosi kuo greičiau grįžti į darbą bei aktyvią veiklą savo rinkimų apygardos bendruomenėse. Dėkoju šeimai bei visiems mane palaikiusiems“, – prisiminęs skandalą „Facebook“ rašė L. Balsys.


BNS ketvirtadienį Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Egidijus Motiejūnas teigė, kad tyrimas dėl L. Balsio vairavimo esant neblaiviam nutrauktas, mat nepavyko nustatyti paties vairavimo fakto.

„Nepavyko nustatyti pačio vairavimo fakto. Buvo paimti vaizdo įrašai iš Seimo vidaus, aikštelių. Nelaimingas sutapimas – ne ta dalis transporto priemonės patenka į vaizdo įrašus aikštelėje, matome, kad jis išeina, bet nematome, kad atsisėda prie transporto priemonės vairo. Informacijos nesuteikė ir vaizdo įrašai iš sostinės sankryžų“, – BNS sakė E. Motiejūnas.

Buvo paimti vaizdo įrašai netgi iš Žygimantų ir A. Goštautų gatvių bei Gynėjų, Lukiškių gatvių bei Geležinio vilko gatvių sankryžų. Tačiau užfiksuotame vaizde ne tik nematyti, kas važiuoja, bet nematyti net automobilio valstybinių numerių.

Kaip liudytojai apklausti Seime dirbantys Vadovybės apsaugos darbuotojai per apklausą nepatvirtino, kad būtų matę, kaip L. Balsys išeina iš Seimo ir sėda į savo automobilį bei juo išvažiuoja.

Pagal Seimo apsaugininkų parodymus, jiems pritrūko kelių minučių, kad sulaikytų L. Balsį.

Per ikiteisminį tyrimą buvo apklausti ir su L. Balsiu bendravę žurnalistai, kurie pasiūlė parlamentarui pasitikrinti blaivumą alkotesteriu. Alkoholio kiekio matuoklį netgi tikrino metrologai, jie nusprendė, kad prietaisas veikia gerai.

Prokurorės priimtame nutarime konstatuojama, kad nenustatytas nė vienas asmuo, kuris būtų matęs L. Balsį vairuojant.

„Duomenų, patvirtinančių, kad apie 11 valandą vairavo transporto priemonę, surinkta nebuvo“, – rašoma nutarime.

Tyrimą policija pradėjo lapkričio 13 dieną. Parlamentaras neapklaustas, nes turi teisinę neliečiamybę.

Tyrimo metu buvo analizuojami įtarimai, kad L. Balsys neblaivus galėjo vairuoti savo automobilį „VW Caddy“.

Praėjus kelioms dienoms po įvykio parlamentaro šeima pranešė, jog L. Balsys yra medikų ir šeimos globoje.

reklama