Didžiajai Britanijai liko tik 48 valandos

Theresa May
Theresa May
  © SCANPIX
Tiesa.com
2017-12-07 16:23

Pirmasis Britanijos derybų dėl „Brexit“ etapas, atrodo, pasiekė liepto galą. Pranešama, kad Europos Sąjungai (ES) bei Theresai May niekaip nesiseka rasti susitarimo dėl svarbiausių klausimų, o tai Britanijai užveria duris derėtis toliau dėl tolimesnių prekybos santykių.

Vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnieras pareiškė, kad britams liko mažiau nei 48 val. apsispręsti ir pateikti savąjį pasiūlymo variantą. Kitu atveju, derybos nebus tęsiamos.

Londonas informuoja, kad išeities intensyviai ieškoma, tačiau siekiant priimti galutinį pasiūlymą reikia gauti Šiaurės Airijos junionistų partija DUP, kurie yra Th.s May sąjungininkai parlamente siekiant turėti daugumą, bei Airijos Respublikos pritarimą.

„BREXIT“ DERYBOS: TH. MAY KOJĄ PAKIŠO SĄJUNGININKAI IŠ ŠIAURĖS AIRIJOS

Th. May nespėjus rasti išeities iki penktadienio vakaro, tolimesnės derybos bus nukeltos greičiausiai iki kitų metų kovo mėnesio.

Tai reiškia, Britanijoje susidariusi neaiški ekonominė padėtis dėl „Brexit” gali daryti įtaką kai kurioms tarptautinėms įmonėms apsispręsti nebelaukti ir perkelti savo būstines į kitas ES sostines.

reklama