Atskleidė, iki kada I. Strazdauskaitės nužudymo byla pasieks teismą

Ieva Strazdauskaitė
Ieva Strazdauskaitė
  © Asmeninis albumas

Ketvirtadienį paskelbus, kad prokurorai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydami plungiškės Ievos Strazdauskaitės žudikus laikyti suimtus dar tris mėnesius, ne vienas piktinosi, kad rezonansinio nusikaltimo, įvykdyto dar kovą, aplinkybės iki šiol nėra iki galo ištirtos ir teisingumas neįvykdytas. Prokuroras Artūras Urbelis ketvirtadienį žiniasklaidai sakė, kad tyrimas tęsiamas dėl didelės apimties, o paskutinė diena, kada byla turėtų pasiekti teismą, yra 2018 m. rugpjūčio 1-oji.

„Tos sąlygos ir pagrindai skirti griežčiausią kardomąją priemonę dar egzistuoja“, – ketvirtadienį sakė prokuroras A. Urbelis, prašęs teismo pratęsti trims įtariamiems žudikams – Karoliui, Leonui ir Mantui Bieliauskams – suėmimą dar trims mėnesiams.

reklama

Anot prokuroro, tokio ilgo termino prašyta įvertinus suplanuotus darbus, procese dalyvaujančių asmenų skaičių, kuris yra „pakankamai didelis“.

A. Urbelis teigė, kad, jei kaltinamasis yra suimtas, pagal galiojančius įstatymus byla teismui turėtų būti perduota prieš dešimtį dienų iki suėmimo termino pabaigos. „Faktiškai, trečdalį mėnesio iš tyrėjų ir prokurorų įstatymas paėmė teismo pusei“, – sakė prokuroras.

Anot A. Urbelio, ketvirtadienį žiniasklaidoje paskleista žinia, kad ikiteisminis tyrimas turėjo būti užbaigtas iki kitų metų, tėra interpretacijos. „Turime įvertinti visą bylos medžiagą. Faktiškai apie terminus, kada byla gali būt perduota teismui, nė vienas prokuroras negali tiksliai pasakyt. Galiu aiškiai pasakyti, kada byla tikrai bus teisme – kadangi įstatymas tokio pobūdžio bylose leidžia suėmimą tęsti, jei yra pagrindai ir pritaria teismas, iki 18 mėnesių, tai rugpjūčio 1 d. ši byla bus teisme“, – sakė A. Urbelis.

reklama

Jauną merginą nužudė dėl automobilio

Brangų „Audi A7“ vairavusi I. Strazdauskaitė dingo šių metų kovo pradžioje, kai sekmadienio vakarą iš Plungės keliavo į Vilnių. Nors brangus automobilis buvo greitai rastas nuošaliame miške Jonavos rajone, merginos dingimas buvo itin mįslingas – jos ilgai nepavyko rasti, tačiau tikėtasi, kad ji gyva.

Galiausiai paaiškėjo, kad pasitvirtino baisiausi lūkesčiai – I. Strazdauskaitė buvo rasta negyva, sulaikyti keturi įtariamieji žudikai ir vieno iš jų tėvai, kurie vėliau buvo paleisti.

Palengva pradėjo aiškėti kraupi nusikaltimo fabula – greičiausiai keturi pagrobėjai I. Strazdauskaitę nusižiūrėjo dėl prabangaus automobilio, kuris priklausė merginos sužadėtinio tėvo bendrovei, ir, turėdami planą jį pagrobti, prie Elektrėnų imitavo eismo įvykį, kurio metu pagrobė ir pačią I. Strazdauskaitę, ir jos automobilį.

Nežinia, koks buvo pirminis pagrobėjų planas, tačiau jis rutuliojosi labai tragiškai – pagrobta mergina dar tą patį vakarą buvo žiauriai užmušta, greičiausiai uždaužyta kastuvu, o jos kūnas paslėptas po žeme.

I. Strazdauskaitės pagrobėjai – gan spalvingos asmenybės: tai keturi Kėdainių ir Marijampolės rajone gyvenę 23–26 m. čigonai, tarpusavyje susiję giminystės ryšiais. Vyrai jau turėjo problemų su teisėsauga, buvo teisti už įvairius nusikaltimus, mėgo prabangą ir gerus automobilius.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis praėjus keliems mėnesiams po atskleistos žmogžudystės teigė, kad įtariamųjų jau yra daugiau nei šeši, o suimti nusikaltėliai greičiausiai prisidėjo prie dar vieno panašaus nusikaltimo, kai daugiau nei prieš metus kelyje iš Latvijos verslininko taip pat buvo pagrobtas naujas automobilis. Paaiškėjo, kad šie asmenys galėjo įsivelti į kitą panašią istoriją, kai 2015 m. balandį ties Kėdainiais buvo sustabdytas verslininkas iš Latvijos, jo 2015 m. pagamintas automobilis „VW Passat“ buvo pagrobtas imitavus eismo įvykį.

reklama

Atskleidė, iki kada I. Strazdauskaitės nužudymo byla pasieks teismą

Ieva Strazdauskaitė
+5