Vaikų pilno autobuso avarijos Ukmergės rajone detalės: liudininkai pyksta dėl nevalytų kelių ir chaoso

Pilno mokinių autobuso avarija šalia Ukmergės (Kęstučio Z. nuotr.)
Pilno mokinių autobuso avarija šalia Ukmergės (Kęstučio Z. nuotr.)
  © Socialiniai tinklai
Alfa.lt | BNS
2017-12-07 15:40

Ketvirtadienio rytą 35 moksleivius į Vilnių vežęs autobusas netoli Ukmergės pateko į eismo įvykį, po kurio medikų rankose atsidūrė keletas mokinių, taip pat kartu vykusi pedagogė bei autobuso vairuotojas.

Autoįvykio liudininkai kaip vieną avarijos priežasčių įvardijo eismo sąlygas, esą kelias, kuriame įvyko avarija, ne tik siaurokas, tačiau ryte buvo gana gausiai padengtas sniegu, kuris nebuvo nuvalytas nuo važiuojamosios dalies.

reklama

Anot įvykį mačiusių žmonių, kelias yra prastos būklės, o sniegas tik dar labiau apsunkino sąlygas.

Pranešimą apie incidentą kelyje pareigūnai gavo kiek po 10 valandos ryto, informuota, kad Jakutiškių kaime nuo kelio nuvažiavo autobusas, pilnas vaikų.

Medikams atvykus į įvykio vietą, vaikai jau buvo išvaduoti, tačiau po apžiūros į gydymo įstaigą išvežti mažiausiai 4 moksleiviai.

reklama

2 iš jų gydomi reanimacijos skyriuje (vienas gydymui bus vežamas į Vilnių), dar 1 vaikas paguldytas į traumatologijos, 1 – į chirurgijos skyrių.

Tiesa, liudininkų teigimu, medikai į įvykio vietą ir patys „kapstėsi“ ganėtinai ilgai, kai kurie žmonės net bandė skambinti po kelis kartus.

Kaip praneša Kėdainių krašto naujienų portalas Rinkosaikste.lt, autobusą vairavęs Kėdainių rajone registruotos Egidijaus Liužino įmonės vairuotojas buvo sužeistas.


Lietuvā autobuss ar skolēniem iekļuvis avārijā. #avarija #lietuva #autobuss #skokeni #negadijums

A post shared by Auto Rīga (Latvija) (@auto.riga) on

Į avariją patekusių vaikų mamas žinia šokiravo

Techniškai tvarkingas autobusas „Neoplan“ visiškai suknežintas, jo remontuoti neapsimokės. Tai, kad visi liko gyvi, ugniagesiai gelbėtojai vadina tikru stebuklu, mat į medžius atsitrenkusio autobuso stogas buvo nulaužtas, jis virtęs metalo laužo krūva.

„Mano vaikas važiavo ten. Paskambino kažkokia moteris ir pasakė. Vyras nulėkė ir paėmė vaiką. Dabar į ligoninę važiuojam, nes vaikas sakė, kad jam skauda visur“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo Žiedūnė, vieno iš nukentėjusių vaikų mama.

„Tik ką auklėtoja paskambino. Didelis šokas. Vaikai nugabenti į Ukmergės ligoninę. Mano sūnui lyg viskas gerai. Baisu... Nežinau, kaip yra iš tikrųjų, bet lyg ir yra sunkiau sužalotų, tikiuosi, visiems viskas bus gerai“, – portalui Kėdainietis.lt sakė trečios klasės mokinio, vykusio į Vilnių, mama.

„Sunku suvokti, kas įvyko. Dieve, apsaugokite mūsų vaikus“, – sunkiai žodžius rinko apie nelaimę išgirdusi antroko mama.

„Vyras parveža namo vaiką, mes patyrėme tik apibrozdinimus, keliems vaikams, kiek žinau, prireikė itin rimtos pagalbos“, – sakė vaiko laukianti mama Danguolė.

„Sulaukiau sūnaus, sakė, trumpą laiką buvo be sąmonės. Matosi nubrozdinimai. Tikiuosi, kad daugiau nieko ir nebus. Mano antras vaikas važiavo kitu autobusu beveik iš paskos šio“, – kalbėjo susijaudinusi mama Lina.

Nukentėjo kone visi

Ukmergės ligoninės Reanimacijos skyriuje paguldyti du vaikai ir viena mokytoja, kurie buvo sužeisti nuo kelio nuvažiavus autobusui, BNS pranešė ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka.

„Atvežta daug tikrai žmonių. Sunkiau gal sužaloti trys – du vaikai ir viena mokytoja, jie paguldyti į reanimaciją. Vienas suaugęs vyras, vairuotojas, dėl lūžusios rankos paguldytas į traumatologinį. Keli vaikai paguldyti į Chirurginį skyrių, jiems žaizdos, jas reikia susiųti su narkoze, jų sužalojimai nėra sunkūs. Daug vaikų su smulkiais sužalojimais – apibrozdinimai, porai vaikų lūžo raktikaulis. Priėmime likę pora vaikų – stebim, žiūrim. Mes atšaukėm planines operacijas ir teikėm pagalbą“, – BNS pasakojo R. Civilka.

Reanimacijos skyriuje gydomi galvos ir krūtinės traumas patyrę vaikai, juos ruošiamasi pervežti į Vaikų ligoninę Vilniuje, Santariškėse, kur teikiama specializuota pagalba tokių traumų patyrusiems vaikams. Jie sąmonės praradę nebuvo.

Sureagavo net Seimo narys

Pasklidus žiniai apie įvykusią nelaimę kelyje, sureagavo ir Seimo narys Juozas Varžgalys, kuris būtent ir išrinktas iš šio krašto. Politiko teigimu, jį pasiekė žinios, kad kelias po gana nemažų oro permainų buvo visiškai neprižiūrėtas, vairuoti buvo ekstremalu.

„Kaip matyti iš policijos pranešimų, nelaimė įvyko krašto kelyje Nr. 145, jungiančiame Kėdainius ir Ukmergę. Pagal kelių priežiūros tvarką, šis kelias priskiriamas respublikinių kategorijai, kuri turi būti nuvalyta per nustatytą laiką po snygio, o jam tęsiantis, valoma nuolatos. Todėl nėra aišku, kaip 10 valandą ryte kelio danga buvo netinkama ir pavojus iškilo dešimčių vaikų gyvybėms. Telefonu susisiekus su vietovės seniūnu, šis patvirtino, kad įvykio metu sniego danga ant kelio siekė iki 10 centimetrų, todėl kaip Seimo narys iš atsakingų institucijų prašysiu kuo skubiau pateikti visą informaciją apie įvykio aplinkybes“, – įvykį komentavo šiame regione išrinktas Seimo narys.

Meras: kelias yra apverktinos būklės

Kelias, kuriame Ukmergės rajone ketvirtadienį apvirto autobusas, yra siauras ir slidus, jį seniai žadama rekonstruoti, BNS sakė Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

„Kelias tikrai provėžuotas buvo, kadangi snygis buvo labai intensyvus. Ir pats kelias ten yra problematiškas, kuris daug metų planuojamas rekonstruoti, bet nerandama lėšų Kelių direkcijoje. Jis yra pakankamai siauras, jeigu provėžuotas, netolygumai, toks transportas... manau, kad čia yra pagrindinė priežastis“, – kalbėjo meras.

Avarija ketvirtadienio rytą įvyko kelio atkarpoje Deltuva – Bukonys. Pasak R. Janicko, tai Ukmergė – Kėdainiai kelio, kuriuo rūpinasi Automobilių kelių direkcija, atkarpa. Šis kelias dažnai naudojamas susisiekimui tarp miestų, juo kursuoja ir autobusai.

„Tai regioninis rimtas kelias, daug metų laukiame investicijų. (...) Šis kelias tikrai yra labai apverktinos būklės“, – kalbėjo rajono meras.

Pasak jo, avarijų šiame kelyje pasitaikydavo ir anksčiau, tačiau ne tokių skaudžių.

Automobilių kelių direkcija BNS patvirtino, kad yra rengiamasi šio kelio rekonstrukcijai, parengtas techninis darbų projektas.

Šis kelias pagal sudarytą krašto kelių rekonstravimo prioritetinę eilę yra 75 vietoje iš 425, o rekonstravimo terminas priklausys nuo gauto finansavimo.

Už kelio valymą atsakinga valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ ketvirtadienį pranešė, kad kelias, kuriame įvyko nelaimė, buvo valomas laikantis reikalavimų, nelaimė įvyko gausiai sningant, tarpe tarp dviejų valymo etapų.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.