Ukmergės rajone nuo kelio nuvažiavo 35 vaikus vežęs autobusas: vaikai patys išsiropštė, dalis išvežta į ligoninę

Policijos automobilis
Policijos automobilis
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-12-07 10:28

Ketvirtadienio rytą eismo sąlygas Lietuvoje sunkino sniegas ir šlapdriba, didžiojoje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos šlapios arba drėgnos, šiaurės ir rytų Lietuvoje fiksuojamas snygis, vietomis pereinantis į šlapdribą, todėl čia keliai gali būti padengti sniegu.

Ketvirtadienio rytą, nežinia, ar dėl sudėtingų eismo sąlygų, ar dėl kitų priežasčių, Ukmergės rajone įvyko eismo įvykis, į kurį pateko autobusu keliavę moksleiviai.

reklama

Pranešimą apie incidentą kelyje pareigūnai gavo kiek po 10 valandos ryto, informuota, kad Jakutiškių kaime nuo kelio nuvažiavo autobusas, pilnas vaikų.

Pirminiais duomenimis, po eismo įvykio dalis vaikų yra likę prispausti transporto priemonėje.

Papildyta 14.04 val. 

reklama

Ukmergės ligoninėje atlikus autobusu važiavusių vaikų sveikatos būklės patikrinimą nustatyta, kad iš viso 4 vaikai yra nukentėję: 2 gydomi reanimacijos skyriuje (vienas jų gydymui bus vežamas į Vilnių), dar 1 vaikas paguldytas į traumatologijos skyrių, 1 – į chirurgijos skyrių.

Papildyta 13.12 val.

Kelias buvo nenuvalytas?

„Kaip matyti iš policijos pranešimų, nelaimė įvyko krašto kelyje Nr. 145, jungiančiame Kėdainius ir Ukmergę. Pagal kelių priežiūros tvarką šis kelias priskiriamas respublikinių kategorijai, kuri turi būti nuvalyta per nustatytą laiką po snygio, o jam tęsiantis – valoma nuolatos. Todėl nėra aišku, kaip 10 valandą ryte kelio danga buvo netinkama ir pavojus iškilo dešimčių vaikų gyvybėms. Telefonu susisiekus su vietovės seniūnu šis patvirtino, kad įvykio metu sniego danga ant kelio siekė iki 10 centimetrų, todėl kaip Seimo narys iš atsakingų institucijų prašysiu kuo skubiau pateikti visą informaciją apie įvykio aplinkybes“, – apie avariją komentavo šiame regione išrinktas Seimo narys.

Papildyta 11.18 val. 

reklama

Į eismo įvykį patekę vaikai, buvę įlaipinti į kitą, iš Kėdainių į Vilnių kartu su apvirtusiuoju vykusį autobusą, po jame vykusios pirminės medicininės apžiūros nuvežti į Ukmergės ligoninę detalesnei apžiūrai.

Papildyta 10.56 val.

Pareigūnų teigimu, autobusu buvo vežami 35 vaikai. 

Dabar turimais duomenimis, rimtesnių sužalojimų jie nepatyrė. Išlaisvintas nuo prispaudimo vairuotojas ir su vaikais važiavusi mokytoja nuvežti į ligoninę. Apvirtęs autobusas kartu su kitu, kuris, laimei, eismo įvykio išvengė, iš Kėdainių vyko į Vilnių, vaikus vežė į spektaklį. Vaikai iš apvirtusio autobuso įlaipinti į antrąjį, kur juos apžiūrinėja medikai. Iškilus būtinybei, vaikai gali būti vežami į ligoninę. Įvykio vietoje dirba 4 GMP brigados, 5 policijos ekipažai, yra atvykęs Ukmergės r. PK viršininkas.

Papildyta 10.38 val.

reklama

Pareigūnai praneša, kad autobusas nuvažiavo nuo kelio, apvirto, dužo langų stiklai. Į įvykio vietą vyksta 4 GMO brigados.

Pirminiais duomenimis, vaikai didesnių sužalojimų išvengė, visi savarankiškai išlipo iš autobuso, vaikšto ar stoviniuoja greta jo, nerimą keliančių nusiskundimų policijos pareigūnams neišsakė. Galutinį žodį dėl jų būklės tars medikai.

reklama