Įtariami I. Strazdauskaitės žudikai atvežti į teismą: gali išeiti į laisvę

Ketvirtadienį jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimu ir nužudymu įtariami Leonas, Karolis ir Mantas Bieliauskai atvežti į Vilniaus apygardos teismą. Nors rezonansinė byla dar neperduota teismui, pirmadienį baigsis pusbroliams paskirtas trijų mėnesių suėmimo terminas, todėl prokurorai prašo jį pratęsti ir įtariamuosius toliau laikyti suimtus.

Įtariami I. Strazdauskaitės žudikai pas teisėją Lauretą Ulbienę, kuri dar prieš tris mėnesius sprendė, kokią kardomąją priemonę jiems skirti, vedami nuo ankstyvo ryto – iš pradžių buvo atvesti M. ir L. Bieliauskai, o 11 val. buvo sprendžiamas K. Bieliausko likimas. Dar savaitės pradžioje skelbta, jog prokurorai sieks pratęsti įtariamųjų suėmimo terminą.

reklama

Visą Lietuvą šokiravusio nusikaltimo dalyviai iš pradžių į teismą buvo vedami su kaukėmis, tik vėliau visuomenė išvydo jų veidus. Tačiau ir dabar įtariamieji saugomi nuo dėmesio, į teismo salę vedami per tarnybines patalpas.

Paskutinysis pas teisėją atvestas K. Bieliauskas dar gavo progą pabendrauti su žiniasklaida – jo buvo paklausta apie įvykdytą nusikaltimą. Tačiau vyras buvo lakoniškas. „Linkėjimai mamai“, – sakė K. Bieliauskas.

Jauną merginą nužudė dėl automobilio

reklama

Brangų „Audi A7“ vairavusi I. Strazdauskaitė dingo šių metų kovo pradžioje, kai sekmadienio vakarą iš Plungės keliavo į Vilnių. Nors brangus automobilis buvo greitai rastas nuošaliame miške Jonavos rajone, merginos dingimas buvo itin mįslingas – jos ilgai nepavyko rasti, tačiau tikėtasi, kad ji gyva.

Galiausiai paaiškėjo, kad pasitvirtino baisiausi lūkesčiai – I. Strazdauskaitė buvo rasta negyva, sulaikyti keturi įtariamieji žudikai ir vieno iš jų tėvai, kurie vėliau buvo paleisti.

Palengva pradėjo aiškėti kraupi nusikaltimo fabula – greičiausiai keturi pagrobėjai I. Strazdauskaitę nusižiūrėjo dėl prabangaus automobilio, kuris priklausė merginos sužadėtinio tėvo bendrovei, ir, turėdami planą jį pagrobti, prie Elektrėnų imitavo eismo įvykį, kurio metu pagrobė ir pačią I. Strazdauskaitę, ir jos automobilį.

Nežinia, koks buvo pirminis pagrobėjų planas, tačiau jis rutuliojosi labai tragiškai – pagrobta mergina dar tą patį vakarą buvo žiauriai užmušta, greičiausiai uždaužyta kastuvu, o jos kūnas paslėptas po žeme.

I. Strazdauskaitės pagrobėjai – gan spalvingos asmenybės: tai keturi Kėdainių ir Marijampolės rajone gyvenę 23–26 m. čigonai, tarpusavyje susiję giminystės ryšiais. Vyrai jau turėjo problemų su teisėsauga, buvo teisti už įvairius nusikaltimus, mėgo prabangą ir gerus automobilius.

reklama

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis praėjus keliems mėnesiams po atskleistos žmogžudystės teigė, kad įtariamųjų jau yra daugiau nei šeši, o suimti nusikaltėliai greičiausiai prisidėjo prie dar vieno panašaus nusikaltimo, kai daugiau nei prieš metus kelyje iš Latvijos verslininko taip pat buvo pagrobtas naujas automobilis. Paaiškėjo, kad šie asmenys galėjo įsivelti į kitą panašią istoriją, kai 2015 m. balandį ties Kėdainiais buvo sustabdytas verslininkas iš Latvijos, jo 2015 m. pagamintas automobilis „VW Passat“ buvo pagrobtas imitavus eismo įvykį.

reklama

Įtariami I. Strazdauskaitės žudikai atvežti į teismą: gali išeiti į laisvę

Įtariamieji I.Strazdauskaitės nužudymu atvesti dar kartą į teismą
+20