Nemenkus turtus gali sukrauti ne tik verslas: krepšininkų sėkmės istorijos

Klivlende gyvenantis Ž. Ilgauskas – turtingiausias tarp krepšininkų.
Klivlende gyvenantis Ž. Ilgauskas – turtingiausias tarp krepšininkų.
  © SCANPIX
Top500
2017-12-01 16:58

Lietuvių krepšininkai – visateisiai šalies turtingiausiųjų klubo nariai. Tik turtus jie susikrovė ne ką nors gamindami, pirkdami ar parduodami. Jų darbas buvo ar yra atkakliai lieti prakaitą treniruotėse ir žibėti varžybų metu. Nuoširdus darbas, talentas, truputis sėkmės ir geras agentas – receptas, kaip gauti gerą kontraktą, garantuojantį finansinę laisvę net ir baigus karjerą.

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų Žydrūnas Ilgauskas karjerą baigė NBA, kur nuo 1996 iki 2010 m. žaidė Klivlando „Cavaliers“, o 2010–2011 m. sezoną – Majamio „Heat“. Dar 2009 m. su amerikiete žmona Jennifer Lietuvoje įsivaikino du broliukus. 2013 m. Ž. Ilgauskas gavo JAV pilietybę, bet dėl to prarado lietuvišką pasą. Sportininką toks sprendimas įskaudino. Lietuvoje tai buvo vienas atvejų, privertusių kalbėti apie Pilietybės įstatymo pataisų būtinybę. 42 metų Kaune gimęs Ž. Ilgauskas dabar gyvena Klivlende. Jo turtas vertinamas 50 mln. eurų, ši suma turtingiausių lietuvių sąraše jam užtikrino 71 vietą, o turtingiausių lietuvių krepšininkų – pirmą vietą.


Jonas Valančiūnas ir Dalia Grybauskaitė

Jonas Valančiūnas ir Dalia Grybauskaitė© Robertas Dačkus

103-ioje TOP 500 vietoje – Jonas Valančiūnas (nuotr. viršuje – su Prezidente Dalia Grybauskaite). Jo žvaigždė įsižiebė 2008 m. jaunučių Europos čempionate. Vidurio puolėjas profesionalo karjerą pradėjo Vilniaus „Perlo“ komandoje. 2012 m. jau iš „Lietuvos ryto“ klubo persikėlė rungtyniauti į NBA lygą. Prieš dvejus metus su Toronto „Raptors“ ekipa „centras“ pasirašė pelningiausią sutartį Lietuvos krepšinio istorijoje: per ketverius metus uždirbs 60 mln. JAV dolerių. J. Valančiūno turtas vertinamas 36 mln. eurų.


Šarūnas Marčiulionis

Šarūnas Marčiulionis© Ieva Budzeikaitė
Pirmasis NBA rungtyniavęs lietuvis, pirmasis LKL prezidentas ir vienas jos įkūrėjų, olimpinis čempionas – tai tik keletas krepšininko Šarūno Marčiulionio pasiekimų. Jis pirmasis įkūrė privačią krepšinio mokyklą Lietuvoje. Tiesa, 2017 m. Š. Marčiulionio krepšinio akademija baigė savo veiklą. Krepšininkas buvo įkūręs viešbutį „Šarūnas“, bet jo pastatą sėkmingai pardavė. Jo sklype Vilniaus centre iškils daugiabučių. Š. Marčiuliono turtas vertinamas 30 mln. Eur – TOP 500 šiemet jis užima 128 vietą.


Arvydas Sabonis su žmona

Arvydas Sabonis su žmona© Dmitrijus Radlinskas

Olimpinis ir pasaulio čempionas Arvydas Sabonis (nuotr. viršuje – su žmona Ingrida) griuvus Sovietų Sąjungai suspėjo parungtyniauti NBA ir garsiuose Europos klubuose. Dalį uždirbtų pinigų investavo dar nebaigęs sportininko karjeros, tiesa, ne visuomet sėkmingai. Jam dabar priklauso viešbutis „Pušų paunksnėje“, „Sabonio krepšinio centras“ ir kelių kitų įmonių akcijos. Nuo 2011 m. – Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas. A. Sabonio turtas vertinamas maždaug 25 mln. eurų. Tai jam garantavo 151 vietą TOP 500 sąraše.


Šarūnas Jasikevičius

Šarūnas Jasikevičius© Paulius Peleckis
Krepšininkas Šarūnas Jasikevičius atstovavo ne vienai Lietuvos ir užsienio ekipai. Su nacionaline vyrų rinktine Europos krepšinio čempionate iškovojo aukso medalius. 2008 m. jis nešė Lietuvos vėliavą per Pekino olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. Profesionalaus krepšininko karjerą baigė Kauno „Žalgiryje“, po to tapo šios komandos trenerio asistentu, nuo 2016 m. – vyriausiuoju treneriu. Jo turto vertė – 23 mln. eurų. Turtingiausių lietuvių sąraše jis užima 154 vietą.


Viktorija Macijauskienė ir Arvydas Macijauskas

Viktorija Macijauskienė ir Arvydas Macijauskas© Dmitrijus Radlinskas

Puikus snaiperis Arvydas Macijauskas (nuotr. viršuje – su žmona Viktorija) dėl traumų gana anksti baigė krepšininko karjerą. Žaidė Lietuvos, Ispanijos, Graikijos ir NBA klubuose. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad krepšininkas planuoja investuoti į nekilnojamąjį turtą, o jo įkurta įmonė „Atlantic Invest“ statys viešbutį. Viešumoje vis pasirodo istorijų, atskleidžiančių, kad šykštumas yra ryški sportininko charakterio savybė. Su savo 7 mln. Eur vertinamu turtu A. Macijauskas TOP 500 užima 326 vietą.


Mindaugas Kuzminskas

Mindaugas Kuzminskas© Organizatoriai
Mindaugo Kuzminsko turtas vertinamas 6 mln eurų ir 357-ąja vieta TOP 500. Antrą sezoną NBA Niujorko „Knicks“ žaidęs lietuvis su komanda buvo pasirašęs dvejų metų 6 mln. JAV dolerių vertės sutartį, tačiau ji neseniai nutraukta. Tiesa, krepšininko atlyginimą beveik perpus apkarpė dideli JAV federaliniai ir valstijos mokesčiai. Nutrūkus karjerai NBA kol kas nėra aišku, kaip klostysis 28-erių vilniečio profesinis likimas.


Jonas Mačiulis

Jonas Mačiulis© Dmitrijus Radlinskas
409 turtingiausių lietuvių TOP 500 vietoje – Jonas Mačiulis. Po 2009 m. sezono Kauno „Žalgirį“ palikęs lengvasis krašto puolėjas rungtyniavo turtinguose ir žinomuose Eurolygos klubuose, tokiuose kaip Milano „Armani Jeans“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Madrido „Real“. Su juo kaunietis tapo turnyro čempionu. Krepšininko karjera Europoje 32 metų J. Mačiuliui leido ne tik iškovoti nemažai titulų, bet ir papildyti piniginę. Jis taip pat yra Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės narys. J. Mačiulio turtas vertinamas 4 mln. eurų.


Domantas Sabonis

Domantas Sabonis© SCANPIX

TOP 500 naujokas – 466 vietoje įrašytas Domantas Sabonis, jauniausias legendinio krepšininko Arvydo Sabonio sūnus. Antrą sezoną NBA rungtyniaujantis sunkusis krašto puolėjas savo kišenėje turi ketverių metų sutartį, kuri verta 11 mln. dolerių (9,45 mln. Eur). Tiesa, Indianos „Pacers“ krepšininko algą apkarpys nemaži mokesčiai, tačiau jis vis vien gali tikėtis daugiau nei 4 mln. eurų uždarbio. Krepšininkui dar tik 21-i, todėl įsitvirtinus lygoje jo lauktų ne tik solidi karjera, tačiau ir dar didesni pinigai.


reklama