Jauniausia Lietuvos turtuolių klubo narė skaičiuoja pirmą tikrą milijoną

Viktorija – B.Lubio ir antrosios jo žmonos Lydos atžala.
Viktorija – B.Lubio ir antrosios jo žmonos Lydos atžala.
Top500
2017-12-01 19:54

Jauniausia simbolinio Lietuvos turtuolių klubo narė – mirusio verslininko Bronislovo Lubio duktė Viktorija Lubytė. Prieš metus tapusi TOP 500 sąrašo naujoke, šiemet devyniolikmetė vilnietė iš 13 vietos smuktelėjo į 26-ąją. Tarp turtingiausių Lietuvos žmonių mergina pateko sulaukusi pilnametystės ir gavusi teisę disponuoti paveldėtu beveik 12 proc. akcijų paketu. 

V. Lubytės turimo turto vertė siekia 115 mln. eurų. Tiesa, dar pernai jos turtas buvo vertinamas 140 mln. eurų. Bet užtat akcininkams paskirsčius 2016 m. „Achemos grupės“ pelną Šveicarijoje elitinę mokyklą baigusi V. Lubytė gavo pirmuosius dividendus – į jos asmeninę sąskaitą turėjo įkristi daugiau nei milijonas eurų. 

Kartu su mama Lyda Lubiene jaunoji milijonierė gali priimti svarbiausius „Achemos grupės“ sprendimus – moterys kartu valdo 54,2 proc. akcijų. 

V. Lubytė išlieka trečia turtingiausia šalies moterimi, ją lenkia tik mama L. Lubienė ir Jūratė Žadeikienė – sesuo iš pirmosios tėvo santuokos.

Viktorija – romantiškos „Azoto“ gamyklos direktoriaus ir jaunos chemijos pramonės specialistės meilės vaisius. Su pirmąja žmona tuomet jau išsiskyręs B. Lubys ir 19 metų jaunesnė jo pavaldinė Lyda Fiodorovaitė artimiau susipažino ekstremaliomis sąlygomis 1989 m., kai „Azoto“ gamykloje įvyko ekologinė katastrofa. Po trejų metų draugystę vainikavo santuoka, dar po šešerių gimė dukra Viktorija.

V. Lubytės asmeninio gyvenimo detalės į viešumą nepatenka, todėl nežinoma, ar ji ką nors mecenuoja ir ar neketina dalyvauti Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo veikloje.