Ministras V. Sinkevičius: kovoti su augančiomis kainomis bus sunku

Naujasis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad vienu iš savo darbų mato kovą su viena didžiausių infliacijų Europos Sąjungoje. Tačiau jis pripažįsta nesitikintis, jog kova su augančiomis kainomis bus lengva. 

Jauniausias nepriklausomos Lietuvos ministras Alfa.lt tiesioginėje vaizdo konferencijoje žadėjo kovoti su biurokratija bei skatinti technologijas kuriančius verslus.

„Tikslas yra nuoseklus atlyginimų augimas ir sustojusi infliacijos spiralė, ką bus be galo sunku padaryti. Antras dalykas, drastiškai sumažėjusi emigracija, ir trečias dalykas – aiški Lietuvos ūkio kryptis, kai kiekvienas gatvėje ar išvažiavęs galės pasakyti štai, Lietuva yra „FinTech“, biomokslų ir lazerių valstybė“, – Alfa.lt konferencijoje sakė V. Sinkevičius. 

Konkrečių rodiklių naujasis ministras nežada pasiekti, tačiau tikina, kad nori, jog vidutinis atlyginimas Lietuvoje 2020 metais siektų ne 1 tūkst. eurų, kaip prognozuojama, o daugiau. 

Pirmasis jau nepriklausomoje Lietuvoje gimęs ministras vienu iš savo tikslų taip pat įvardija biurokratijos mažinimą ir žada kovoti su požiūriu, kad kažko padaryti yra neįmanoma. 

„Turime užtikrinti nuoseklų biurokratijos mažinimą. Mes galime daug investuoti į verslumo skatinimą, bet niekas taip neskatins verslumo, kaip tų paslaugų paprastumas, pasiekiamumas ir aiškumas“, – sako V. Sinkevičius. 

Jis tikina, kad daugiau dėmesio bus skiriama smulkiajam verslui, siekiant padėti jam augti. Be to, žada pokyčių pačioje ministerijoje, kuri turėtų perimti dalį kitų ministerijų veiklos – pavyzdžiui, mokslo komercializavimas ir mokslinių slėnių kūrimas ateityje priklausytų Ūkio, o ne Švietimo ir mokslo ministerijai. 

„LC paslaugų centras – pagalba verslui!”

Visą pokalbį su V. Sinkevičiumi žiūrėkite vaizdo įraše: