Prezidentės patarėjas: ES pasiuntė signalą Minskui dėl Astravo

Astravo atominė elektrinė
Astravo atominė elektrinė
  © SCANPIX

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas tikina, kad Lietuva sulaukė Europos Sąjungos (ES) paramos, išreiškiant susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės grėsmės.

Šalies vadovės patarėjas užsienio politikos klausimais teigia, jog praėjusią savaitę įvykusiame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime, kuriame dalyvavo ir Baltarusijos atstovai, Lietuva pasiuntė aiškų signalą dėl susirūpinimo Astravo atomine elektrine (AE).

„Mums buvo proga tiesiai šviesiai, tiesiai į akis pasakyti mūsų poziciją, pasakyti, jog Astravas yra ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos klausimas ir duoti Baltarusijai pakankamai aiškiai suprasti, jog tai kelia grėsmę visiems“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė N. Aleksiejūnas.

D. Grybauskaitės patarėjas tikino, kad šiuo klausimus Lietuva sulaukė ir ES paramos.

„Būtent Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikime, kai kalbėjo Europos Komisijos prezidentas Jeanas-Claude'as Junckeris ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, labai aiškiai įvardydami, kad tai yra visų ES šalių problema ir kad šiam klausimui bus skiriamas ypatingas dėmesys, – Baltarusijai tas signalas buvo labai svarbus ir, manau, jis buvo suprastas, kad tai nėra vien Lietuvos klausimas“, – dėstė pašnekovas.

Jis teigė, kad Baltarusija privalo demonstruoti atvirumą branduolinės saugos klausimais, laikytis tarptautinių įsipareigojimų, konvencijų, Astrave atlikti vadinamuosius streso testus.

Lietuva reiškia pretenzijas Baltarusijai, kad Astravo atominė elektrinė statoma nesaugiai.

Jėgainę netoli sienos su Lietuva, apie 40 kilometrų nuo Vilniaus, stato Rusijos korporacija „Rosatom“.