Iš Darbo partijos besitraukianti Ž. Pinskuvienė: politinės karjeros nesiruošiu nutraukti

Živilė Pinskuvienė
Živilė Pinskuvienė
  © Lukas Balandis
Alfa.lt
2017-11-27 14:32

Darbo partiją toliau krečia permainos. Pirmadienį paskelbta, kad iš jos traukiasi Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos pranešime spaudai teigiama, kad ji įteikė pareiškimą nutraukti narystę Darbo partijoje.

Ž. Pinskuvienė Darbo partijos pirmininke išrinkta 2016 m. gruodį, tačiau iš šių pareigų atsistatydino 2017 m. liepą, į partiją sugrįžus jos įkūrėjui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui.

Tąkart Ž. Pinskuvienė savo pasitraukimą argumentavo tuo, kad partijoje yra per daug asmeninės naudos siekiančių politikų.

„Vienas po kito savo ambicijas pradėjo rodyti žmonės, kuriems partija tebuvo įrankis asmeniniams tikslams bei naudai pasiekti. Ir jei man reiktų įvardinti pagrindinę priežastį, kodėl šiandien Darbo partija nėra parlamentinė partija, tai įvardinčiau būtent tai, kad mums labiausiai pakenkė ne oponentai, ne kokia nors juodosios buhalterijos byla, bet ydinga partijos kaip organizacijos vidinė kultūra, kurią sąlygojo pavieniai asmenys, kurstantys intrigas ir siekiantys vien savo asmeninės naudos. Asmenys, kurie kenkė ne man, bet visai partijai“, – pranešime „darbiečiams“ šių metų liepą rašė Ž. Pinskuvienė. 

Teigė norinti darbo, o ne intrigų

Ž. Pinskuvienė Alfa.lt teigė, kad jos pasitraukimo iš Darbo partijos motyvai yra susiję su pasirinkimu politinę veiklą tęsti kitoje platformoje.

„Motyvai (išėjimo iš Darbo partijos – Alfa.lt) – todėl, kad Širvintose sukurtas naujas visuomeninis judėjimas. Tai yra visuomeninis judėjimas „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“, – sakė Širvintų merė.

Ji neslėpė, kad su šiuo visuomeniniu judėjimu dalyvaus 2019 m. savivaldos rinkimuose ir sieks dar vienos mero kadencijos.

„Tikrai savo politinės karjeros nesiruošiu nutraukti“, – tvirtino politikė.

Ž. Pinskuvienė tiesiai neatsakė į klausimą, ar jos pasitraukimas iš „darbiečių“ gretų yra susijęs su V. Uspaskicho sugrįžimu į partiją ir politiko siekiu tapti partijos pirmininku.

„Aš partijoje esu nuo įkūrimo partijos ir joje aktyviai veikiau ir dalyvavau, bet aš esu, matot, turbūt sutvertas žmogus darbui, o ne intrigoms. Tai tiek“, – skubėjo pokalbį užbaigti Ž. Pinskuvienė.