Negyvoji jūra – neišsenkantis sveikatos ir grožio šaltinis

Negyvoji jūra – neišsenkantis sveikatos ir grožio šaltinis
Negyvoji jūra – neišsenkantis sveikatos ir grožio šaltinis
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-11-27 12:12

Apie tyvuliuojantį ežerą pavadinimu „Negyvoji jūra“ tarp Izraelio ir Jordanijos yra girdėjęs bene kiekvienas. Ši vieta jau nuo neatmenamų laikų buvo tikras traukos objektas – čia vyksta žmonės norintys ne tik pailsėti, bet ir pasisemti sveikatos. Net Egipto karalienė, grožio ir elegancijos ikona laikyta Kleopatra tikėjo šio magiško ežero galiomis. Tendencija naudingų medžiagų semtis iš šio ežero gelmių vyrauja iki šiol. Jie itin dažnai naudojami kosmetikoje. Tad kaip gi ją pasirinkti ir į kokie Negyvosios jūros turtai atneš sveikatą ir grožį?

Pasak kosmetikos parduotuvės „Bionaturoazė“ vadovės Audronės Dulkienės, Negyvojoje jūroje aptinkama druska ypač naudinga. Ši ne tik atlieka gražinimo funkciją, bet yra svarbi sveikatai.

„Niekam ne paslaptis, jog dar istoriniuose šaltiniuose minima Negyvoji jūra ir jos stebuklingas poveikis sveikatai. Ypač – druska. Pastaroji, dėl savo ypatingų savybių, yra dažna įvairių sveikatos ir grožio priemonių sudedamoji dalis. Savyje ši turi daugiau nei 80 įvairių mineralų, karbonatų, sulfatų, tarp kurių – ir kalcis, kalis, bromas, natris, manganas, magnis, jodas, geležis, fluoras bei silicio rūgštis. 

Dėl savo sudedamųjų dalių jūros druska skatina metabolizmą bei kenksmingų medžiagų iš organizmo pašalinimą. Ji iš odos ir jungiamųjų audinių šalina ir vandens perteklių – tokiu būdu oda tampa švelni, tvirta, ir, be abejonės, sveikesnė. Ši druska puikiai tinka norint sušvelninti šiurkščią rankų, pėdų ar alkūnių odą. Be to, jūros druskos vonios dėl savo valomųjų savybių greitina svorio metimą, skatina odos paviršiaus regeneraciją, o antiseptinės savybės gelbėja odos alergijos atveju. Neverta pamiršti, jog druska naudinga ne tik grožiui – ši veikia kaip sveikatinimo priemonė: jūros druskos vonios gerina kraujotaką, gydo uždegimus, mažina reumato, sąnarių, raumenų skausmus, padeda atsikratyti streso, nuovargio”, - dėstė A. Dulkienė.

Kosmetikos ekspertės teigimu, mineralai ir dumblas yra privalomos sudedamosios dalys kosmetikoje odai ir plaukams.

„Negyvosios jūros pakrantėje susikaupęs mineralinis dumblas yra išties unikalios sudėties: jame gausu mikroelementų, šis maitina, neutralizuoja toksinus, be to, nesukelia jokių alerginių reakcijų. Tad rinktis produktus su jūros dumblu – labai rekomenduojama. Kūnui skirtos tokio tipo priemonės lengvai įsigeria, yra patogios naudoti, nesukelia „sunkumo” jausmo, pasižymi jauninančiomis, odą skaistinančiomis ir stangrinančiomis savybėmis. Štai įvyniojimas į dumblą ir priemonės su juo gydo celiulitą, maitiną ir drėkina odą. Mineralinis dumblas intensyviai veikia ir kaip antioksidantas.

Neverta pamiršti ir priemonių odai su Negyvosios jūros mineralais. Bazinės kosmetikos sudėtyje – tik organinės ir natūraliosios medžiagos, juose nėra aromatizuotų, cheminių priedų, todėl produktai tinkami ir itin jautriai odai. Mano asmeninis pasirinkimas ir rekomendacija – vieninteliai ekologijos „Ecocert” sertifikatą turintys, maitinantys produktai ir Izraelio – „Canaan”. Taip pat jauninantys, skaistinantys, aliejais praturtinti produktai odai su hialurono rūgštimi ir juodųjų ikrų ekstraktu. Plaukams siūlyčiau išbandyti šampūnus ir kaukes su mineralais, augaliniais ekstraktais bei keratinu”, - pasakojo Audronė Dulkienė.

Tinkamą kosmetiką, pasak A. Dulkienės išsirinkti padės tik ekspertas. Todėl pasitarti ir remtis rekomendacijomis – verta.

„Negyvosios jūros turtai – neįkainojami. Tačiau, kad šie nesukeltų alerginės ar kitos nepageidaujamos reakcijos – patartina kreiptis į specialistą. Kosmetikos ekspertas padės išspręsti individualias sveikatos problemas. Be to, įvertins odos tipą, parinks kosmetikos priemonę, kuri bus skirta asmeniškai.

Nepamirškite, Negyvosios jūros druska, dumblas ir mineralai – stiprūs elementai. Todėl kosmetika su jais privalo pasižymėti kokybe ir gerais įvertinimais. Būtent tokią produkciją rasite ir mūsų parduotuvėje“, – pokalbį baigė pašnekovė.